×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. marts, 2018
Drukāt

20 lietas, kas jāizstāsta bērniem par Atmodu pirms “Paradīze 89” skatīšanās (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 2.martā, plkst.17:45 kinoteātrī “Forum Cinemas” notiks īpašs pašmāju piedzīvojumu filmas “Paradīze 89” seanss, kur skatītājiem būs iespēja satikt filmas galvenās varones un režisori, uzzināt viņu spilgtākās atmiņas un sajūtas par filmēšanas procesu un uzdot interesējošus jautājumus, informē filmas producenti.

Jaunākā no Latvijas simtgades filmu programmas kinolentēm ir ģimenes filma par 1989. gada vasaru. Stāsts veidots uz Atmodas laika fona – četras meitenes savā vaļā pavada vasaru ārpus Rīgas, pārdzīvojot šo trauksmaino laiku bez pieaugušo uzraudzības. Lai “Paradīze 89” būtu ne vien skaista izklaide, bet arī vērtīgi pavadīts laiks kopā ar ģimeni, vecāki ir aicināti gan pirms, gan pēc noskatīšanās stāstīt bērniem savas atmiņas, skaidrot filmā redzēto un uzsākt sarunu par vēsturiski nozīmīgiem notikumiem un, protams, arī par ikdienišķākām lietām.

Filmas veidotāji piedāvā 20 idejas sarunu tematiem ar bērniem:

armija

Gandrīz katram ģimenē, kaimiņos, rados vai draugos bija zināms kāds jauns vīrietis, kurš slēpās no obligātā dienesta. Nereti mazdēli dzīvoja pie vecmāmiņām vai citiem radiem laukos vai dzīvokļos, kuros nebija pierakstīti. Ja tavā mājvietā mitinājās kāds “bēglis”, pat bērni tika instruēti nelaist nevienu pa durvīm iekšā, neatbildēt uz miliču jautājumiem un svešiniekiem pa telefonu nestāstīt, kas patiesībā tur dzīvo.

disedents

Mūsdienās esam pieraduši, ka cilvēki var aprunāt valdību, rakstīt par to presē un pat iet piketos – tā ir vārda brīvība. Taču padomju laikos teikt kaut ko sliktu par valsti vai tās pārvaldi bija aizliegts. Savukārt cilvēkus, kas to darīja, sauca par disidentiem. Viņus vajāja un sodīja.

tiklins

Padomju laikos bija līdzīga tendence kā mūsdienās – cilvēki gāja uz veikalu paši ar savām iepirkumu somām un maisiņiem. Ne tāpēc lai saudzētu dabu, bet gan tāpēc, ka plastmasas maisiņi bija retums – ja pie tādiem tika, nekad nemeta ārā, mazgāja vairākas reizes un izmantoja vēl ilgi. Tā kā modē bija dažāda veida tīklveida tašas, tās tika iesauktas par tīkliņiem. Starp citu, daudzi pieaugušie vēl joprojām iepirkumu maisiņus sauc par tīkliņiem.

kvasa_cisterna

Dzeltenās cisternas bija ļoti iecienītas Padomju Savienībā, no tām tirgoja kvasu – atspirdzinošu dzērienu, kas garšoja visu paaudžu pārstāvjiem. Lai arī klīda baumas, ka cisternas esot netīras, un tolaik nebija tāda Pārtikas un veterinārā dienesta, kas to varētu pārbaudīt, tomēr visi kvasu dzēra tik un tā.

magnetola

Magnetola bija liels dārgums! Magnetolā atskaņojamajās kasetēs varēja ierakstīt 60 līdz 180 minūtes mūzikas, tā spēlēja tikai uz priekšu, bet, ja vēlējies paklausīties citu dziesmu, kasete bija jāpārtin uz konkrēto minūti. Magnetola bija īpaši jauka lieta, jo uz tās kasetē varēja ierakstīt dziesmas no radio, lai paklausītos vēlāk.

deficits

Bieži vien nepietika pārtikas vai citu preču, ko pārdot veikalos, bet, ja kaut kas parādījās, to izpirka ļoti ātri. Tāpēc arī ir stāsti par milzīgajām rindām padomju laikos – ja kādā veikalā pieveda deficīta preces, visi uzreiz metās tās izpirkt.

rubli

Padomju laikos visā Padomju Savienībā bija viena naudas vienība – rubļi un kapeikas. Tikai pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas teritorijā tika ieviesta sava valūta – lati.

cukurudens

Liels vai mazs, visi zināja, ka satraukumu ārstē ļoti vienkāršs līdzeklis – ūdens ar cukuru. Starp citu, ar šo pašu līdzekli varēja izdarīt vēl vienu labu lietu – cukurūdeni sievietes izmantoja kā matu lakas aizstājēju, jo, tam sacietējot, tas lieliski nofiksēja frizūru.

tv

Pastāvēja tāda tradīcija, ka neieslēgts televizors noteikti ir jāapklāj ar kādu tautisku sagšu, tamborētu sedziņu vai galdautu. Daļēji to darīja, lai TV neapputētu, taču daļēji arī māņticīgu iemeslu dēļ – sargājoties no radiācijas un ļaunas acs. Šī mode izbeidzās brīdī, kad sāka ražot platekrāna televizorus, tomēr šur tur omīšu mājās vēl ieraudzīsi smuki sasegtu TV.

pasutijumu_galds

Īpašajā cilvēku kategorijā ietilpa gan pensionāri un daudzbērnu ģimenes, gan tie, kam bija “blats”.

baltijas_cels

Ja nevari izdomāt kā izstāstīt, kas bija Baltijas ceļš, izmanto atslēgas vārdu “flashmob”. Tā ir nebijusi un vairs nekur pasaulē neatkārtota akcija, kurā divi miljoni cilvēku sastājās garā, garā ķēdē cauri trim Baltijas valstīm, un visi sadevās rokās. Tas bija saviļņojošs notikums, kurš tika organizēts, lai pievērstu pasaules uzmanību. Un iedomājieties tik – tas tika organizēts vēl pirms iespējas apziņot visus pa mobilajiem telefoniem un sociālajiem tīkliem.

memlaks

Memļaks – šis vārds sen nebija dzirdēts, taču kādreiz tika izmantots visai plaši. Vai pamanīsi, kurā brīdī tas parādās filmā “Paradīze 89”?

kiegelitis

Ķieģelītis skaitījās zemākas kvalitātes maize nekā baltā un rupjā, tomēr pavisam svaigs tas garšoja tīri neko, un daudzi to pat bija iemīļojuši. Šķēlīti ķieģelīša parasti varēja dabūt ēdnīcās pie zupas, bet savu nosaukumu tas, protams, iemantoja formas dēļ.

zekbikses

Visparastākās zeķubikses, kas bija samērā viegli pieejamas (pārējās bija vēl lielāks deficīts) – tās izcēlās ar īpašo brūno toni un raupjo tekstūru. Protams, tolaik zeķubikses nebija tik smalkas kā mūsdienās, tās bieži vien šļuka nost, ātri plīsa un sastājās ap potītēm.

ltf

Pirms neatkarības atgūšanas 1991.gadā sākās Atmodas laiki, kuru atbalstam Latvijas iedzīvotāji pievērsās arvien aktīvāk un organizētāk. 1988.gadā tika dibināta Tautas fronte. Tautas fronte organizēja piketus, vāca parakstus, izdeva avīzi un 1990.gadā iekļuva Augstākajā Padomē, kur ierosināja balsojumu par Latvijas neatkarību. Pēc viņu iniciatīvas tika pieņemta Latvijas Neatkarības deklarācija, tas notika 1990.gada 4.maijā, un tāpēc šis datums mūsdienās ir svētku diena.

milicis

Padomju laikos nebija vis policija, bet gan milicija – ne tikai Latvijā, bet visā Padomju Savienībā.

coini

Čoini – viens tipisks astoņdesmito gadu žargonvārds, kuru bieži lietoja gan pieaugušie, gan bērni.

veikali

Pavisam ierasta aina bija – aiziet uz veikalu un ieraudzīt, ka plaukti ir pilnīgi tukši, jo valstij nepietika resursu, lai saražotu visu iedzīvotājiem nepieciešamo. Bet, kad produkti parādījās, tos ātri izpirka, baidoties no brīža, kad viss atkal pazudīs.

pudeles

Ja mūsdienās, nododot stikla taru var tikt vien pie centiem, kādreiz tam bija daudz lielāka vērtība, salīdzinot ar tā brīža cenām. Ja gribējās kādu našķi nopirkt, atlika vien sameklēt mājas pieliekamajā kādu tukšu pudeli.

skolas_forma

Tumši zilā krāsā tērpās visi skolēni, un formai bija ļoti stingri priekšraksti – tai vienmēr bija jābūt tīrai, izgludinātai, ar baltu apkaklīti. Nereti mammas centās no zilā auduma pašūt kaut ko inovatīvu, lai skolēns varētu atšķirties no saviem klasesbiedriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Bijušie komunisti kas uzturēja okupācijas režīmu tagad ir Latvijas patrioti ,lai vienkārši saprastu tie kuri piedalījās mūsu vecvecāku ,vecāku izvešana , slepkavības okupācijas režīma uzturēšana baudīja visus komunistu labumus māca mums dzīvot brīvā Latvijā ,nodeva par 30 sudraba grašiem komunisma idejas , par ko pārdos brīvo Latviju ja Ukrainas variants ??????????? Kas nodevis vienreiz to darīs vēl un vēl.

 3. Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija Atbildēt

  Kāpēc atkal okupācija tiek mīļi un nevainīgi saukta par padomju laikiem?
  Bērniem jāizstāsta, ka Latvija 1989.gadā bija okupēta – okupāciju 1940. un no 1945.-1991.gadam veica Krievija, kas toreiz sevi sauca par PSRS. Daži bērni domā, ka Latvijā iestājās PSRS brīvprātīgi tāpat kā ES. Daži bērni domā, ka brexit jeb Apvienotās karalistes izstāšanās no ES ir tādi pati cīņa par neatkarību kāda bija Latvija no 1988.-1991.gadam.
  Un bērniem jāpastāsta, ka Latvijā krievu valoda ir bijušās okupācijas varas valoda.

 4. Ja uzrakstītu par šodienu, būtu astriecošāk…

 5. Televizorus sedza lai aizsargātu ekrāna luminoforu(vielu, kura elektronu trieciena rezultātā izstaroja gaismas punktu) no izbalēšanas. Palīdzēja maz.
  Kvass ir slengs no krievu valodas. Skābēts dzēriens, parasti no sakaltušas maizes – skābdzēriens.
  Čoini – žargona vārds no vācu vārda fein – izsmalcināts. Sākotnēji feins, tad foins, beigās čoins. Pārslāvojās.
  Puslitra pudele limonādes maksāja vidēji 1,20 rubļus, pati pudele – 0,12 rubļus=12 kapeikas.

  • Limpene 0.35 rbļ.
   Tukšā tara 0,5l maksāja 0,20 rbļ.

   • limpene 0,22 rbl tukša pudele 0,12 rbl, ķieģelītis 0,14 rbl, kafija 0,22 rbl, divi piena cīsini 0,5 rbl
    Sādas cenas bija Vaļņu 30 koju kafejnīcā 1985 .g

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

   Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

   =======

   Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
   ——-
   .
   “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
   ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
   ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
   .
   “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
   Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
   Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
   Šos pašCENZŪRA izkastrē:
   .
   Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
   Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
   Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
   Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
   .
   “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
   Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
   Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
   Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
   .
   Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
   Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
   Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
   .
   Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
   Ka “četras kājas” = “vērtība”,
   Bet “divas kājas” = “nerullē”,
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
   .
   Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
   Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
   Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
   .
   Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
   JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
   Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
   .
   Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
   No “skapja” gļēvi smirdošiem,
   Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
   .
   Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
   Ir “balts un pūkains” kustonis,
   Ne trekni rijošs SILES lops,
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
   .
   Ja Saimnieks uzdod samelot,
   Un “masmēdekļos” publiskot,
   Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
   Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
   .
   Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
   Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
   ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
   “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

   Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
   Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
   Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
   Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
   .
   Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
   Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
   “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
   Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

   =====

   Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+