×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

20. novembrī Mazā biznesa diena!

Foto - LETAFoto - LETA

Lai piesaistītu uzmanību mazajiem uzņēmumiem, 20. novembrī visā Latvijā notiks Mazā biznesa diena.

Iniciatīva “Atbalsti mazo biznesu” sākās 2012. gada rudenī, kad mazā biznesa pārstāvji Kristaps Banga un Elīna Egle iepazinās ar ASV pieredzi uzņēmējdarbības gara stiprināšanā mazā biznesa sestdienas (Small Business Saturday) ietvaros. Pēc domubiedru apzināšanas gūta pārliecība, ka arī Latvijā mazā biznesa atbalstam noderētu īpaša diena. Tad arī tapa biedrība “Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu forums” – pašlaik Latvijas Biznesa savienība, kas uzņēmās rīkot Mazā biznesa dienu. Tā ir viena diena gadā, kad pievēršam īpašu uzmanību Latvijas mikro un mazajiem uzņēmumiem, atbalstot viņus gan ar uzslavu un padomu, gan ar pirkumiem vai pasūtījumiem.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele stāsta, ka Latvijā mazais bizness veido pamatu tautsaimniecības struktūrā un nodarbinātībā. Mazais bizness turpina aug un rada arvien jaunus produktus. Mazā biznesa dienas rīkotāji secina, ka uzņēmumi, kas aktīvi iesaistās uz rezultātiem vērstās darbībās, aug un attīstās. Tas iedvesmojis arī šogad apvienoties, lai piesaistītu Latvijas iedzīvotāju uzmanību šiem uzņēmīgajiem cilvēkiem. E. Egle-Ločmele stāsta, ka pasākuma atbalstītāja SEB bankas pasūtīts pētījums Baltijā rāda, ka cilvēkiem Latvijā samazinās vēlme sākt biznesu, tādēļ visiem spēkiem jāstiprina uzņēmējdarbības gars ar praktisku atbalstu.

Vietnē www.mazabiznesadiena.lv ir uzkrāta un vizualizēta informācija par visiem dalībniekiem, to piedāvātajiem pakalpojumiem un produktiem, lai palīdzētu cilvēkiem izvēlēties atbalstāmos komersantus. Šajā vietnē mazie uzņēmēji var izveidot sava biznesa individuālu reklāmas plakātu un video, ar ko dalīties sociālajos tīklos. Mazā biznesa dienas laikā iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi izmantot digitālo karti internetā, kur var atrast mazo biznesu. Pasākuma rīkotāji arī sola atvērt interneta platformu biznesam “Open”, kurā uzņēmumi varēs dinamiski piedāvāt preces un pakalpojumus cits citam, veicināt produktu noietu, pieejamību un atpazīstamību.

Der atgādināt, ka šī iniciatīva 2014. gadā ieguva arī Eiropas Komisijas nacionālo godalgu “Uzņēmējdarbības veicināšana” (Enterprise Promotion Award) un Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu, tāpēc pasākuma rīkotājiem šogad ir izaicinājums turpināt šīs iniciatīvas attīstību.

 

UZZIŅA

Mazā biznesa diena

Notiks 20. novembrī visā Latvijā.

Pērn iniciatīvā “Atbalsti mazo biznesu” bija pulcēti vairāk nekā 4700 uzņēmumu.

47% no iniciatīvas “Atbalsti mazo biznesu” dalībniekiem 2014. gadā audzis apgrozījums, 56% augusi peļņa, 14% uzņēmumu audzis darbinieku skaits salīdzinājumā ar 2013. gadu, liecina “Lursoft” dati.

Mazā biznesa dienā piedalās visi vietnē www.mazabiznesadiena.lv reģistrēti uzņēmumi.

20. novembrī notiks seminārs “Mazā biznesa diena Rīgā un visā Latvijā”, ko varēs vērot tiešraidē internetā.

Interneta platformā biznesam “Open” uzņēmumi varēs dinamiski piedāvāt preces un pakalpojumus cits citam.

Šī iniciatīva 2014. gadā ieguva arī Eiropas Komisijas nacionālo godalgu “Uzņēmējdarbības veicināšana” (Enterprise Promotion Award) un Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+