20 punktu ofensīva un otrā uzvara 0

VTB Vienotajā līgā “VEF Rīga” otrajā sezonas spēlē Klaipēdā pārliecinoši ar 86:60 pārspēja “Neptunas” komandu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Pērnās sezonas Lietuvas sestās komanda Klaipēdas “Neptunas” pie vietas VTB līgā tika ar labu infrastruktūru (Eiropas čempionātam būvētā “Švyturio” arēna, blakus esošā Palangas lidosta) un solījumiem par komandas budžea palielināšanu. Šīs sezonas sastāvs neptūniem patiesi kļuvis spēcīgāks – daži amerikāņi, Latvijas klubu sastāvos labi iepazītie lietuvieši Gusts, Mažeika, Mikalausks, Runkausks. Tomēr gan budžeta, gan sastāva ziņā neptūniem VTB līgā vieta paredzēta starp atpalicējiem. Komanda, pret kuru no “VEF Rīga” neko citu kā uzvaru negaidījām. To Latvijas čempioni arī izcīnīja – ar nelielu aizķeršanos spēles vidusdaļā un 20:0 izravēinu no 56:52 līdz 76:52 turpinājumā.

Rīdzinieku spēle šajā rudenī dāvā daudz patīkamus brīžus – var manīt Ramūna Butauta pārdomāto sastāva komplektāciju un vasarā kopīgi paveikto sagatavošanās darbu. Ir līderi, ir ieroču pienesēji, turklāt ja katrs zina savu lomu komandā, veidojas saskanīgs ansamblis. Tādu vefiņu redzējām arī Klaipēdā. No komandas duča šoreiz laukā krita vien jaunais amerikānu saspēles vaditājs Loukss, taču šoreiz tā nebija liela bēda – fantastisku spēli aizvadīja Ērls Roulends. Vefiņš ļoti pārliecinoši un pat rotaļīgi viegli sāka – 20:6 6. minūtē. “Neptunas” treneris Kazis Maksvītis, kura vadībā Lietuvas 1992. gadā dzimušie puiši uzvarēja visus Eiropas un pasaules čempionātus no 16 līdz 20 gadu vecumam, atzina – šādā līmenī atļauties zaudēt teju 30 punktus vienā ceturtdaļā nedrīkst. Tiesa, gribēšanu leišiem gan nevarēja pārmest – agresīva aizsardzība, nikni caurgājieni. Līdz ko mūsējie uzvilka mazliet baltākus cimdus, tā – pa degunu. Trešajā ceturtdaļā uz brīdi pat bija neizšķirts 45:45. Vairāk gan netika ļauts – sirsnīgāks darbs aizsardzībā, Roulenda solokoncerts uzbrukumā un vefiņš bija atpakaļ uz uzvaras sliedēm. Drīz vien sekoja jau pieminētā 20 punktu ofensīva, pēc kuras neptūni varēja grimt jūras dzīlēs. Līdz nākamajai reizei.

“VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts pēc spēles izteica sajūsmu par pirmo reizi apmeklēto Klaipēdas arēnu un atzina – no trešās ceturtdaļas likstām jāizdara pareizi secinājumi. Nākamais pretinieks būs pavisam citas drēbes – Eirolīgas finālisti un VTB līgas neapšaubāmi favorīti Maskavas “CSKA”. Nav vērts mērīties budžetiem un spēlētāju sasniegumiem – jāiet laukumā ar sirdi un tad arī sarkanā mašīna var sākt buksēt. Pašreizējā VEF spēles kvalitāte liecina – svētdien “Arēnā Rīga” būs karsti.

VTB VIENOTĀ LĪGA

Klaipēdas “Neptunas” – “VEF Rīga” 60:86 (16:28, 35:41, 52:59). Mažeika 19, Gaiļus 9, Brodus, Šarakausks pa 7, Maklūrs 6, Mikalausks, Runkausks, Andruškevičs pa 4; Roulends 21+8AB+6RP, Bērziņš 13+10AB, Daniels, Kavaļausks pa 13, Janičenoks, Zavacks pa 8, Bertāns 6, Strēlnieks, Blaus pa 2, Loukss.