Kokteilis
Mīli

20 viedas slavenās Luīzas Heijas atziņas, kas palīdz pārdzīvot pat visgrūtāko 16

Foto – Shutterstock

Zemāk minētie citāti ir visas cilvēces uzkrātās pieredzes kvintesence – tie palīdz dzīvot tālāk pat pašos grūtākajos laikos. Tieši uz šiem principiem balstās daudzi kursi un treniņi, bet tie ir ņemti no izcilās grāmatas “Izdziedē sevi pats”, kuras autore Luīza Heija ir dzīvs piemērs tam, kas šī filozofija strādā.

Reiz viņas dzīve bija īsts murgs. Piecu gadu viņa piedzīvoja izvarošanu, 15 gadu vecumā palika stāvoklī un pameta skolu, bet 16 gadu vecumā atteicās no sava bērna. Tomēr viņas dzīvi saknē izmainīja teorija, ka domas spēj dziedēt ķermeni.

Heija sāka apgūt šo teoriju un rīkot seminārus: pat tad, kad viņai atklāja vēzi, sieviete saskatīja tā iemeslu riebumā pret bērnību, kad pret viņu nežēlīgi izturējās un izvaroja. Viņa atteicās no medicīniskas palīdzības un pilnībā mainīja savu dzīvesveidu: sāka piedot tuvākajiem, nodevās dziedināšanai, sāka pareizi ēst, atslābināties un attīrīties. Heija apgalvo, ka tieši tā viņa sevi izārstējusi no vēža. Turklāt viņas dzīvē ienāca labklājība un harmonija.

Mēs izvēlējāmies citātus no Luīzas Heijas grāmatas, kas maina domāšanas veidu un sniedz iespēju psihologiem visā pasaulē palīdzēt cilvēkiem atkal noticēt sev un izmainīt savu dzīvi.

1. Cilvēki, kas nodarījuši mums ciešanas, bijuši tādi paši iebiedēti kā jūs tagad.

2. Mūsu uzskati veidojas bērnībā, bet pēc tam mēs virzāmies pa dzīvi, no jauna radot situācijas, kas atbilst mūsu uzskatiem.

3.Pagātne ir aizgājusi uz visiem laikiem. Tas ir fakts, un tur neko nepadarīsi. Tomēr iespējams mainīt mūsu domas par pagātni. Cik gan muļķīgi ir sodīt pašam sevi pašlaik tikai par to, ka kāds pavisam sen ir tevi aizvainojis.

4. Mums ir jāizdara izvēle: atbrīvoties un piedot visiem bez izņēmuma, īpaši pašiem sev. Ja arī mēs nezinām, kā piedot, vajag to stipri vēlēties.

5. Līdzko cilvēks saslimst, viņam jāieskatās savā sirdī, lai uzzinātu, kam viņam vajag piedot.

6. Tas, ko mēs par sevi domājam, mums kļūst par realitāti. Katra mūsu doma rada mūsu nākotni.

7. Sevis pieņemšana ir atslēga uz pozitīvām pārmaiņām mūsu dzīvē.

8. Mīlēt sevi nozīmē svinēt pašu savas personības pastāvēšanas faktu un būt pateicīgam Dievam par dzīvības dāvāšanu.

9. Visu, ko jūs dodat, jūs saņemat atpakaļ.

10. Lai mainītu otru, vajag vispirms mainīties pašam. Vajag mainīt mūsu domu gaitu.

11. Jo vairāk jūs turaties pie kāda apgalvojuma, jo drīzāk no šā apgalvojuma vajag atbrīvoties. Uzmācīgas idejas ir bīstamas.

12. Ja mūsu dzīvē kaut kas ir viegli, tad tā nav mācībstunda, bet tas, ko mēs jau zinām.

13. Mūsu ķermenis visu laiku ar mums runā. Ja vien mēs atrastu laiku tajā ieklausīties. Katra šūna reaģē uz katru mūsu domu un katru vārdu.

14. Paškritika ir jūsu ego apspiešana. Jūs tā esat pieradinājis savu prātu pastāvīgi pazemot sevi un pretoties pārmaiņām, ka jums pašlaik vienkārši ir grūti nepievērst uzmanību tam, ko tas saka.

15. Gaiņājiet prom domas, kas dara jūs nelaimīgus, dariet lietas, kas jums patīk, tiekaties ar cilvēkiem, ar kuriem jūtaties labi.

16. Lai kļūtu par visu lielisko lietu īpašnieku, vispirms ir jānotic, ka tās ir iespējamas.

17. Visi, ieskaitot mani, ir pilnībā atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē – gan par labajiem, gan pašiem sliktākajiem.

18. Mīlestība atnāk, kad mēs pavisam to negaidām. Uzstājīga mīlestības meklēšana nekad nenoved pie piemērota partnera izvēles, bet tikai rada ieslīgšanu skumjās un bēdās. Mīlestība nepastāv ārpus mums, tā vienmēr ir mūsos. Mīliet, un jūs kļūsiet mīlēti.

19. Labākais, ko mēs varam dot saviem bērniem, ir iemācīt viņiem mīlēt sevi.

20. Vaina ir bezjēdzīgas jūtas. Tās nekad nevienam nepalīdz un nespēj mainīt situāciju. Tāpēc izlaidiet sevi no cietuma.

21. Katrs no mums ir piedzīvojis zaudējumus, nodevību, aizvainojumus. Gara brieduma un vieduma pazīme ir prasme aizmirst nepatīkamo un piedot tā vaininiekiem. Kas izdarīts, izdarīts, tas ir palicis pagātnē. Aizmirstot par nepatīkamo, mēs saraujam ķēdes, kas sakalušas mūs ar pagātni. Kamēr mēs neiemācīsimies piedot, pagātne mūs nelaidīs vaļā un mēs nekad nevarēsim kļūt veseli, laimīgi, labklājīgi.

Avots: “mirror-venus.ru”

LA.lv