Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
22. jūlijs, 2013
Drukāt

2003. gada 22. jūlijā

22jul_Ulmanis_22

Pirms 10 gadiem, 2003. gada 22. jūlijā, skvērā iepretim Ārlietu ministrijai Rīgā atklāja arhitekta A. Lukševica un tēlnieka U. Kurzemnieka par tautas saziedotajiem līdzekļiem veidoto pieminekli Kārlim Ulmanim.

 

Diena bija izvēlēta īpaši, jo tajā 1940. gadā K. Ulmani deportēja no Rīgas uz Maskavu. Atklāšanu ievadīja dievkalpojums Doma baznīcā, pēc tam sekoja premjera Einara Repšes un Saeimas priekšsēdētājas Ingrīdas Ūdres uzrunas pie pieminekļa. Austrālijas latviešu aktīvais sabiedriskais darbinieks Emīls Dēliņš par pieminekli “Lauku Avīzē” izteicās, ka tas atbilstot K. Ulmaņa personībai un arī vieta izvēlēta laba: “Pieminekļa attieksme pret garāmgājējiem būs patīkama, pazemīga, bez pompas. Ja piemineklis būtu Pils laukumā, to paceltu uz milzīga podesta, kas tā īsti ar Ulmani nesaderētos.”

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+