Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
30. jūlijs, 2013
Drukāt

2003. gada 30. jūlijā

30Jul_vabolite_22

Pirms desmit gadiem, 2003. gada 30. jūlijā, Meksikas pilsētā Pueblā no konveijera noripoja pēdējā “Volkswagen” “vabolīte”. Šis modelis ir visilgāk un visvairāk ražotais auto pasaulē.

 

Pirmā “vabolīte” tapa 1938. gadā Vācijā, un kopš tā laika pasaulē tādu saražots 21 miljons. Kā zināms, auto koncepciju izstrādāja nacistiskajā Vācijā ar Ādolfa Hitera atbalstu, jo fīreram vajadzēja ko tādu, kas līdzinātos ASV “tautas vāģim” “Ford T”, tātad lētu, iedzīvotājiem pieejamu, vienkāršu konstrukcijā un sērijveidā viegli ražojamu. Konstruktora Ferdinanda Poršē radītā auto sākotnējais nosaukums bija “KdF-Wagen” – tā bija abreviatūra no nacistu strādnieku organizācijas nosaukuma “Kraft durch Freude”. Ražošanu, īsti pat nesākušos, apturēja karš. “Vabolītes” uzvaras gājiens sākās tikai pēc tam, kad tā kļuva par Rietumvācijas ekonomiskā brīnuma simbolu, iekarojot pat ASV.

 

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+