Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
30. jūlijs, 2013
Drukāt

2003. gada 30. jūlijā

30Jul_vabolite_22

Pirms desmit gadiem, 2003. gada 30. jūlijā, Meksikas pilsētā Pueblā no konveijera noripoja pēdējā “Volkswagen” “vabolīte”. Šis modelis ir visilgāk un visvairāk ražotais auto pasaulē.

 

Pirmā “vabolīte” tapa 1938. gadā Vācijā, un kopš tā laika pasaulē tādu saražots 21 miljons. Kā zināms, auto koncepciju izstrādāja nacistiskajā Vācijā ar Ādolfa Hitera atbalstu, jo fīreram vajadzēja ko tādu, kas līdzinātos ASV “tautas vāģim” “Ford T”, tātad lētu, iedzīvotājiem pieejamu, vienkāršu konstrukcijā un sērijveidā viegli ražojamu. Konstruktora Ferdinanda Poršē radītā auto sākotnējais nosaukums bija “KdF-Wagen” – tā bija abreviatūra no nacistu strādnieku organizācijas nosaukuma “Kraft durch Freude”. Ražošanu, īsti pat nesākušos, apturēja karš. “Vabolītes” uzvaras gājiens sākās tikai pēc tam, kad tā kļuva par Rietumvācijas ekonomiskā brīnuma simbolu, iekarojot pat ASV.

 

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+