Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
30. jūlijs, 2013
Drukāt

2003. gada 30. jūlijā

30Jul_vabolite_22

Pirms desmit gadiem, 2003. gada 30. jūlijā, Meksikas pilsētā Pueblā no konveijera noripoja pēdējā “Volkswagen” “vabolīte”. Šis modelis ir visilgāk un visvairāk ražotais auto pasaulē.

 

Pirmā “vabolīte” tapa 1938. gadā Vācijā, un kopš tā laika pasaulē tādu saražots 21 miljons. Kā zināms, auto koncepciju izstrādāja nacistiskajā Vācijā ar Ādolfa Hitera atbalstu, jo fīreram vajadzēja ko tādu, kas līdzinātos ASV “tautas vāģim” “Ford T”, tātad lētu, iedzīvotājiem pieejamu, vienkāršu konstrukcijā un sērijveidā viegli ražojamu. Konstruktora Ferdinanda Poršē radītā auto sākotnējais nosaukums bija “KdF-Wagen” – tā bija abreviatūra no nacistu strādnieku organizācijas nosaukuma “Kraft durch Freude”. Ražošanu, īsti pat nesākušos, apturēja karš. “Vabolītes” uzvaras gājiens sākās tikai pēc tam, kad tā kļuva par Rietumvācijas ekonomiskā brīnuma simbolu, iekarojot pat ASV.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+