Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
11. novembris, 2014
Drukāt

2004. gada 11. novembrī

11nov_Arafats_2

Pirms 10 gadiem, 2004. gada 11. novembrī, kara hospitālī Parīzē nomira ilggadējais Palestīnas atbrīvošanas organizācijas PAO līderis un arī Palestīniešu autonomijas vadītājs Jasirs Arafats.

Palestīniešu cīņu par savu valsti gan terora, gan diplomātiskām metodēm šis vīrs bija vadījis teju 40 gadu, tādēļ harismātiskās personības nāve, lai arī 75 gadu vecumā, tomēr ”apauga” baumām. Tās joprojām turpina uzturēt sazvērestības teoriju piekritēji. Slimnīcā Arafatu ievietoja vēža dēļ, savukārt franču ārsti žurnālistiem paskaidroja, ka pasaulē ietekmīgais politiķis miris no aknu cirozes, kas iemantota viņa skarbās dzīves gaitā. Cirkulēja arī runas par AIDS. Tikmēr palestīniešu un arābu aprindās izplatījās baumas par Arafata saindēšanu ar poloniju. Sākumā runāja, ka to izdarījuši politiskie konkurenti cīņā par varu un miljoniem, bet 2009. gadā viņa partijas “FATH” kongresā pasludināja, ka vainīga Izraēla. Starptautiskās ekspertīzes tomēr atkārtoti apstiprinājušas, ka Arafata nāves iemesli bijuši dabiski, lai arī precīzi tie nav tikuši formulēti.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (4)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+