Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
17. decembris, 2014
Drukāt

2004. gada 17. decembrī

17dec_Butana_2

Pirms 10 gadiem, 2004. gada 17. decembrī, Himalaju karalistes Butānas valdība paziņoja par pilnīgu tabakas preču tirgošanas aizliegumu un stingru smēķēšanas ierobežojumu ieviešanu.

Pirms tam visiem veikaliem un viesnīcām tika dots mēnesis laika, lai atbrīvotos no cigarešu un tabakas krājumiem. Tādējādi Butāna kļuva par pasaulē pirmo un pagaidām vienīgo valsti, kur cigarešu tirgošana ir kategoriski liegta un par to draud ievērojams naudassods. Aizliegums tika ieviests, pamatojoties uz reliģiskiem, veselības aizsardzības un ekonomiskiem apsvērumiem. Uz 2004. gadu smēķēja gan tikai 7% no valsts 734 tūkstošiem iedzīvotāju. Cigarešu kūpināšana ir sodāma tikai publiskās vietās, savukārt dzīvoklī, ja kāds tomēr pamanījies tikt pie smēķa, to drīkst pamēģināt. Cigarešu ievešana Butānā savām vajadzībām ir atļauta, taču ar 200% muitu un ļoti ierobežotā daudzumā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+