Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

2004. gada 17. decembrī

17dec_Butana_2

Pirms 10 gadiem, 2004. gada 17. decembrī, Himalaju karalistes Butānas valdība paziņoja par pilnīgu tabakas preču tirgošanas aizliegumu un stingru smēķēšanas ierobežojumu ieviešanu.

Pirms tam visiem veikaliem un viesnīcām tika dots mēnesis laika, lai atbrīvotos no cigarešu un tabakas krājumiem. Tādējādi Butāna kļuva par pasaulē pirmo un pagaidām vienīgo valsti, kur cigarešu tirgošana ir kategoriski liegta un par to draud ievērojams naudassods. Aizliegums tika ieviests, pamatojoties uz reliģiskiem, veselības aizsardzības un ekonomiskiem apsvērumiem. Uz 2004. gadu smēķēja gan tikai 7% no valsts 734 tūkstošiem iedzīvotāju. Cigarešu kūpināšana ir sodāma tikai publiskās vietās, savukārt dzīvoklī, ja kāds tomēr pamanījies tikt pie smēķa, to drīkst pamēģināt. Cigarešu ievešana Butānā savām vajadzībām ir atļauta, taču ar 200% muitu un ļoti ierobežotā daudzumā.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+