Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
8. aprīlis, 2015
Drukāt

2005. gada 8. aprīlī

8apr_pavests_2

Pirms 10 gadiem, 2005. gada 8. aprīlī, vairāk nekā četri miljoni cilvēku Vatikānā apmeklēja Romas pāvesta Jāņa Pāvila II bēres.

No Polijas nākušais pāvests, laicīgajā vārdā Karols Vojtila (1920 – 2005), savu pilnvaru laikā kopš 1978. gada bija iemantojis ārkārtīgu popularitāti un atzinību ne tikai kristiešu vidū. Ļaužu saplūduma ziņā tās atzītas par lielākajām bērēm kristīgās pasaules vēsturē. No Jāņa Pāvila II atvadījās četri karaļi, piecas karalienes, vairāk nekā 70 valstu prezidenti un premjerministri, kā arī 14 citu reliģiju garīgie līderi. Tas tika atzīts par retu gadījumu, kad aizlūgumus par godu aizgājējam noturēja ne tikai dažādo kristīgo konfesiju vadītāji, bet arī jūdaisti, musulmaņi un budisti. Ņemot vērā augsto amatpersonu skaitu, bēres notika ārkārtēja drošības režīma apstākļos. Ap Romu tika pasludināta piecu jūdžu lidojumu aizlieguma zona.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+