×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

2014. gads – Krievijas veiktās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos ēnā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ATVADAS. Starptautisko drošības atbalsta spēku komandieris Afganistānā ASV ģenerālis Džons Kempbels salutē atvadu ceremonijā Kabulā 28. decembrī, izvedot NATO spēkus pēc 13 gadu kara, kurā gāja bojā gandrīz 3500 NATO valstu karavīru un tūkstošiem afgāņu. Talibu kaujinieki uzskata NATO spēku aiziešanu par savu uzvaru.

ATVADAS. Starptautisko drošības atbalsta spēku komandieris Afganistānā ASV ģenerālis Džons Kempbels salutē atvadu ceremonijā Kabulā 28. decembrī, izvedot NATO spēkus pēc 13 gadu kara, kurā gāja bojā gandrīz 3500 NATO valstu karavīru un tūkstošiem afgāņu. Talibu kaujinieki uzskata NATO spēku aiziešanu par savu uzvaru.

BAŽAS. Kalnu gorillas mazulis, ļoti retas un apdraudētas sugas pārstāvis, tropu mežā Ruandas, Ugandas un Kongo pierobežā, kur etniskos konfliktos tālu no tā saucamās civilizētās pasaules joprojām iet bojā tūkstošiem cilvēku.

KATASTROFA. Decembra beigās reisā no Indonēzijas uz Singapūru pazuda Malaizijas lidsabiedrības “Air Asia” lidmašīna “Airbus A320” ar 162 cilvēkiem. Tā ir jau trešā lidmašīna, ko šogad zaudējušas Malaizijas lidsabiedrības.

VARDARBĪBA. Irākas un Sīrijas pierobežā islāmistu kaujinieki izveidojuši tā dēvēto kalifātu, kur valda šariāta likumi un vardarbība.

PROTESTS. Vācijā izvēršas kustība “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju”, kas protestē pret nekontrolētu patvēruma meklētāju plūsmu un valsts islamizāciju.

MUSINĀTĀJS. Krievijas televīzijas žurnālists Dmitrijs Kiseļevs kļuvis par informācijas un propagandas kara ģenerāli, vadot dezinformācijas un melu kampaņu Kremļa kontrolētajā mediju apvienībā “RT” un “Sputņik”.

“SVĒTĪBA”. Krievijas pareizticīgās baznīcas priesteris svēta iznīcinātāju “SU-27”

Belbekas lidlaukā netālu no Sevastopoles Krimas apgabalā, ko šā gada martā anektēja Krievija.

BUMBVEDIS. Krievijas stratēģiskie bumbvedēji “Tu-95” un citas kara lidmašīnas šogad pietuvojās vai demonstratīvi pārkāpa Baltijas valstu, Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Norvēģijas, Portugāles, Kanādas, ASV un Japānas gaisa telpu, cenšoties apliecināt Krievijas lielvaras statusa atgūšanu.

UPURIS. Gvinejas Sarkanā Krusta darbinieki apbedī kārtējo Ebolas vīrusa upuri.

Šogad pasaulē, galvenokārt Rietumāfrikas valstīs Libērijā, Sjerraleonē un Gvinejā, no Ebolas sērgas gājuši bojā vairāk nekā 7700 cilvēku.

KRITIENS. Krievijas Kompartijas aktīvisti, atveidojot baltos lāčus, kas ir Kremļa partijas “Vienotā Krievija” simbols, Maskavas centrā pie valdības nama sazāģē no koka veidotu rubļa monētu, kas zaudējusi vērtību naftas cenu krituma un Rietumu sankciju dēļ.

KĀZAS. Šoruden laulības ostā iestūrēja Holivudas siržu lauzējs Džordžs Klūnijs, greznā ceremonijā Venēcijā apprecot britu advokāti Amalu Alamudinu.

PREZIDENTS. Par Eiropas Komisijas prezidentu ievēlētajam pieredzējušajam Luksemburgas politiķim Žanam Klodam Junkeram jātiek galā ar grūtu uzdevumu – jāizved Eiropa no saimnieciskās krīzes un jānostiprina eirozona.

BLŪZMENIS. Gada nogalē aizsaulē aizgāja britu blūza, roka un soulmūzikas dziedātājs Džo Kokers, kurš vairākkārt koncertējis Latvijā. Septiņdesmit gadus veco Kokeru uzskata par dižāko blūzmeni Atlantijas okeāna šajā pusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+