Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
10. novembris, 2014
Drukāt

2015. gada budžets: prioritātēm papildus varēs novirzīt 118,4 miljonus eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība nākamgad prioritārajiem uzdevumiem varēs atļauties papildus novirzīt 118,4 miljonus eiro, informē par valsts budžeta izstrādi atbildīgajā Finanšu ministrijā (FM).

Šādu nākamā gada budžetā pieļaujamo papildus sadalāmo summu FM aplēsusi, izvērtējot plānotos valsts budžeta ieņēmumus un izdevumus, kā arī ņemot vērā valdības līdzšinējos lēmumus par finansējumu nākamgad.

FM skaidro, ka, gatavojot nākamā gada valsts budžetu, valsts fiskālā politika tiek balstīta uzskatā, ka valsts var atļauties tērēt tikai tik, cik tā saņem nodokļos un citos ieņēmumos.

“Tērējot nevis nopelnītu, bet aizņemtu naudu, valsts maksā aizdevējam procentus. Gan Latvijas nesenā pieredze, gan dažu citu Eiropas Savienības valstu pieredze skaidri parāda riskus gadījumā, ja valsts kļūst atkarīga no starptautisko finanšu tirgus labvēlības,” skaidro FM.

Ministrijā atgādina, ka, gatavojot 2015. gada budžeta projektu, valdība stingri pieturēsies mērķa, ka budžeta deficīts nedrīkst būt lielāks par 1% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Tāpat ministrijā uzsver, ka darbā pie nākamā gada valsts budžeta projekta svarīgi nodrošināt stabilu un prognozējamu nodokļu politiku, nemainot būtiskākās likumdošanā noteiktās nodokļu likmes un palielināt nodokļu ieņēmumus, pilnveidojot nodokļu administrēšanas instrumentus un iekasēšanu.

Tāpēc valdības atbildība būs nepieļaut “gāzi grīdā” politikas atjaunošanu, jo valsts finanšu plānošanā ir jāsaglabā pārdomāta piesardzība, rūpīgi izvērtējot visus iekšējos un ārējos riskus. Tādējādi tiks ievērots pretcikliskas fiskālās politikas princips un domāts par uzkrājuma veidošanu laikā, kad ekonomika aug.

Plānots, ka nākamā gada valsts budžeta projekts Saeimā tiks iesniegts 10. decembrī.  

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+