×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. decembris, 2017
Drukāt

Melni dūmu mutuļi, kā zaga valsti un “Kremļa teritorija”. “LA” 2017. gada apskats

1. 2017. gada notikumu apskats

1no12
Foto - LETA un publicitātes foto, kolāža la.lvFoto - LETA un publicitātes foto, kolāža la.lv

“Latvijas Avīze” katru nedēļu sāk ar iepriekšējās apskatu – laikraksta pirmdienas numuros stāstām gan par nozīmīgākajiem, gan par mazāk pamanītajiem un arī par jautrākajiem notikumiem aizvadītajā nedēļā. Katru reizi esam atzīmējuši arī kādu personu, kas īpaši izcēlās. Kopumā gadā tādu bijis vairāk par pussimtu, bet tagad, gada noslēgumā, atgādinām par divpadsmit no viņiem, atceroties, ar ko šis cilvēks katrā mēnesī mūs pārsteidza, sarūgtināja, ieinteresēja vai kā citādi lika sevi pamanīt.

JANVĀRIS

Raimonds Vējonis

Valsts prezidents

“Mēs ap dažiem jautājumiem mākam sataisīt lielu troksni, pēc tam tas viss ātri aizmirstas.”

(intervijā “Latvijas Avīzei”)

Valsts prezidents gadumijā pārsteidza visus, jo tradicionālo televīzijas uzrunu teic kopā ar kundzi Ivetu. Sabiedriskās domas pētījumi rāda, ka cilvēki prezidentam uzticas vairāk nekā citām amatpersonām, lai gan R. Vējoņa politiskās iniciatīvas 2017. gadā īpašu atbalstu negūst – Saeima noraida priekšlikumu par automātisku pilsonību nepilsoņu bērniem un nokritizē spontāno ideju par tautas vēlētu prezidentu.

Notikumi

Ministrija pret – pēc vairākām publikācijām “Latvijas Avīzē” uzvirmo aktīva diskusija par obligātā militārā dienesta (OMD) atjaunošanu, taču Aizsardzības ministrija liek skaidri saprast, ka tādu plānu nav. Kā alternatīva parādās ideja par valsts aizsardzības mācību skolās.

Tomēr nav mūžīgs – par atkāpšanos no amata paziņo Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Iepriekš viņš saņēmis daudz kritikas, bijuši arī mēģinājumi atstādināt, taču nesekmīgi. Oficiālais iemesls – pensionēšanās.

Jaunie uzraudzītāji – Saeima apstiprina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) jauno sastāvu, pie amatiem tiek Gunta Līdaka, Ivars Āboltiņš, Patriks Grīva un Ieva Beitika, bet par jauno NEPLP vadītāju vēlāk kļūst Dace Ķezbere.

 1. 2017. gada notikumu apskats
 2. FEBRUĀRIS
 3. MARTS
 4. APRĪLIS
 5. MAIJS
 6. JŪNIJS
 7. JŪLIJS
 8. AUGUSTS
 9. SEPTEMBRIS
 10. OKTOBRIS
 11. NOVEMBRIS
 12. DECEMBRIS

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+