×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
31. oktobris, 2017
Drukāt

2018.gada valsts budžeta projektam saņemti vairāk nekā 400 priekšlikumi

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (no labās) iesniedz Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un Finanšu ministrijas parlamentārajam sekretāram, Saeimas deputātam Edgaram Putram portfeli ar 2018. gada budžeta projektu, kuru pavada 28 likumprojekti.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nākamā gada valsts budžeta projekta un to pavadošo likumprojektu galīgajam lasījumam kopumā saņēmusi vairāk nekā 400 priekšlikumu, informēja parlamenta Preses dienestā.

Priekšlikumu skaits ir mazāks nekā dažos iepriekšējos gados, kas varētu būt skaidrojams ar politiķu pausto apņemšanos atteikties no tā dēvētajām “deputātu kvotām”. Tas nozīmējot, ka nebūšot paredzēts papildu finansējums parlamentāriešu ierosinājumiem, tomēr viņi varēja iesniegt priekšlikumus par efektīvāku līdzekļu izlietojumu, jau iepriekš par koalīcijas politiķu pausto nostāju vēstīja LETA.

Nākamā gada valsts budžeta likumprojektam un vidēja termiņa budžeta ietvara 2018.-2020.gadam likumprojektam kopumā iesniegti vairāk nekā 100 priekšlikumi. Savukārt 28 likumprojektiem, kas saistīti ar valsts budžetu, iesniegti teju 300 priekšlikumi. Saeimas kārtības rullī paredzētās tiesības iesniegt priekšlikumus izmantojušas visas parlamenta frakcijas, kā arī komisijas, deputāti individuāli un arī nozaru ministrijas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli valsts budžeta projektam iesniegtos priekšlikumus Budžeta komisija nosūta atzinuma sniegšanai Ministru kabinetam (MK).

Par valsts budžeta virzību Saeimā atbildīgā Budžeta komisija darbu pie iesniegto priekšlikumu izvērtēšanas sāks nākamnedēļ – pēc MK atzinuma saņemšanas.

Plānots, ka galīgajā lasījumā par likumprojektu “Par valsts budžetu 2018.gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam” un 28 pavadošajiem likumprojektiem Saeima lems 22.novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+