×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2016
Drukāt

2019.gadā ievērojams skaits pedagogu varētu zaudēt darbu (4)

Foto - LETA

Skolu tīkla reorganizācijas dēļ 2019.gadā darbu varētu zaudēt ievērojams skaits pedagogu, otrdien žurnālistiem pēc Ministru kabineta (MK) sēdes, kurā valdība apstiprināja jauno pedagogu atalgojuma modeli, sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Ministrs uzsvēra, ka uzreiz – 2017.gadā lielas reorganizācijas nav plānotas, taču “zināms skaits” būšot. Savukārt ar 2018.un 2019.gadu plānots nozīmīgs skaits reorganizāciju, kas nozīmētu to, ka arī skolotāju skaits, kas zaudēs savus amatus, būs jūtams.

Šadurskis reorganizācijas nepieciešamību skaidroja ar vēlmi nodrošināt kvalitāti, efektivitāti un pieklājīgu atalgojumu pedagogiem.

“Pamatskolā ar 50 bērniem nav iespējams nodrošināt izglītības kvalitāti. Sākumskolā to vēl var izdarīt – viens skolotājs, kas māca vairākus priekšmetus, direktors, mācību pārzine un strādājam. Pamatskolā mums nav likmes fizikas, ķīmijas un citiem skolotājiem, jo vienkārši viņiem stundas pie šāda skolēnu skaita nesavācas. Protams, ir piemēri, kad skolotājs māca krievu valodu, ķīmiju, fiziku un vēl kaut ko un tad viņam šī slodze sanāk un viņš var nopelnīt,” sacīja ministrs.

Runājot par “sociālo spilvenu” skolotājiem, kuri zaudēs darbu, Šadurskis sacīja, ka pie tā tiekot strādāts. Viņš arī norādīja, ka skolotājiem tiks nodrošinātas iespējas pārkvalificēties, ja viņi vēlēsies.

Jau ziņots, ka valdība otrdien atbalstīja vairākus noteikumu projektus, ar kuriem paredzēts reorganizēt pedagogu atalgojuma aprēķina kārtību. Izmaiņas esot tikai pirmais solis lielām reformām, kas vēl sekos, pēc valdības sēdes pauda premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

Otrdien valdības atbalstītā pedagogu atalgojuma reforma paredz iespēju pašvaldībām, kuras nevar atļauties pirmsskolas pedagogiem maksāt 620 eiro, tā vietā piešķirt 560 eiro par slodzi mēnesī. Šāds nosacījums noteikumos ticis iekļauts tikai pirmdien.

Par to sašutumu pauda Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, norādot, ka šāds variants nav ticis pārrunāts ar sociālajiem partneriem un kuri par to nav zinājuši. Izglītības un zinātnes ministrs Šadurskis norādīja, ka patiešām šāds priekšlikums izveidots tikai pirmdien.

Šāda kārtība attieksies uz tiem pedagogiem, kuri strādā ar bērniem līdz četru gadu vecumam ieskaitot un kuriem atalgojums tiek maksāts no pašvaldību budžeta. Tāpat noteikts pārejas periods līdz kuram pašvaldībām jāsāk maksāt pilnais slodzes atalgojums – 620 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. UN MINISTRIJU UZ PUSI SAMAZINAT

 2. Ļoti svarīgi, lai ir lielas klases. Bērni iemācīsies baidīties no izsaukšanas un klusēs, ja gribēs ko pretī teikt. Foršs produkts zombēšanai garantēts.

 3. Un kad samazinās lielo IZM ierēdņu armiju.????
  IZM -140 darbinieki!!!!
  Valsts izglītības satura centrs ap 100 darbinieku
  Izglītības kvalitātes dienests 90 darbinieki
  Valsts izglītības aģentūra vairāk kā 30
  Studiju un zinātnes administrācija
  Latviešu valodas aģentūra
  u.c.
  Un kad samazinās lielo IZM ierēdņu armiju.????Skolu skaits taču ir samazinājies un nudien skolas, ne vecāki nekādu reālu labumu no tā neredz!

 4. man kautkā liekas ka pirms tam jau nonāksim situācijā kad klases priekšā nebūs kas stāv. fizkulturas skolātājs mācis matemātiku, un ģeogrāfijas skolotāja darbmācibu….. daudzās skolās tā jau ir ierasta lieta, drīz tā bus visur

Draugiem Facebook Twitter Google+