Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
9. jūnijs, 2017
Drukāt

Spāņu avīze attēlo, kādā veidā Narvā un Rīgā iesāksies militārs konflikts (19)

Foto - NBSFoto - NBS

Spānijas kvalitatīvais laikraksts “El Pais” plašā “dokumentālā reportāžā”, kas bija ievietota svētdienas (4. jūnija) pielikumā, attēlo, kādā veidā 2020. gada pavasarī Narvā un Rīgā iesāksies militārs konflikts starp Austrumiem un Rietumiem. Raksta autors, angļu žurnālists Džons Kerlins (John Carlin) pirms dažām nedēļām viesojās Latvijā un Igaunijā un intervējis arī latviešu politiķus, ierēdņus un žurnālistus.

Raksta “Kara bungas Baltijā” izejas punkts ir šā brīža situācija, kad Baltijas iedzīvotāji “dibina pašaizsargāšanās vienības”, NATO ieved teritorijā savus spēkus, saspīlējums ir lielāks nekā jebkad pēc aukstā kara beigām, un Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcība modina bažas. Pretējā pusē ir nepieredzējušais un neaprēķināmais ASV prezidents Donalds Tramps, kuram nav ne “stingru nepiekāpīgu principu, ne stratēģisku vīziju”, un kura pirksts, tāpat kā Putina, atrodas uz kodolarsenāla pogas.

Autors iztēlojas: ir 2020. gada 9. maijs Igaunijas Narvā, krievu Uzvaras diena. Krievijas karogi plīvo, tiek noturētas runas, skan marši. Igaunijas policija un karavīri nervozi seko pasākuma gaitai.

Neilgi pirms tam virs Baltijas jūras pazudusi amerikāņu lidmašīna, un ASV brīdina par nopietnām sekām, ja izrādīsies, ka vainīgi krievi. Rietumi domā, ka Putins grib izraisīt starptautisku konfliktu, lai novērstu uzmanību no Krievijas problēmām.

Kara veterāns krievs Vladimirs Aleksejevs savā runā Narvā piemin “mūsu prezidentu Vladimiru Putinu”. Grand aplausi. Piepeši kāds met olu, kas trāpa Krievijas vēstniekam un nosmērē viņa uzvalku. (Vēlāk izrādās, ka metējs ir “VDK aģents”). Sākas kautiņš. Kāds sāk šaut, un drīz tiek nogalināti divi civiliedzīvotāji, daudzi ievainoti. Cilvēku masas ir satracinātas.

Nemieri izplatās uz Tallinu un Rīgu, kuras ielās sapulcējas vēl vairāk sadusmotu krievu. Niknumu uzkurina tas, ka pie Brīvības pieminekļa ir sadedzināts Krievijas karogs. Kāds uzraksta rupjību uz nama durvīm, kur dzīvo Vaira Vīķe-Freiberga. Krievijas premjerministrs paziņo Latvijai, ka viņa tautiešu drošība ir jāgarantē, citādi viņš nosūtīs karaspēku, kas viņus aizsargās. Latvija atbild, ka, pēc CIP ziņām, nekārtības izraisījuši krievu aģenti.

Narvā notiek apšaudes, igauņi ieslēdzas savās mājās drošībā. Mēru darba vietā piekauj. Igaunija lūdz palīdzību, un NATO bataljons, kura sastāvā ir angļi un franči, tuvojas pilsētai. Virs Narvas lido Krievijas kara lidmašīnas, un Narvas upes tilta otrā galā parādās krievu tanks. ASV vēstnieks Maskavā zvana Trampam un paziņo, ka Putins nupat teicis runu, kurā apsolījis, ka izglābs krievus no Rietumu uzbrukuma.

Pēc Kerlina domām, šāds scenārijs ir “izdomāts, bet ne neiespējams”. Viņš balstās uz Baltijā notikušajām intervijām, NATO ģenerāļu brīdinājumiem un izdotajām grāmatām par šo tēmu. Raksta autors dod mājienu, ka baltieši ir norūpējušies par Krimas likteni un Krievijas aktivizēto militāro darbību netālu no robežām, un – spriežot pēc visa – arī par ASV jaunā prezidenta ārpolitisko līniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Latvijas Avīzei: Vai Jūs varētu lūdzu piedāvāt automātiskās tūlkošanas opciju, ka to dara Feisbuks? Ne visi Jūsu lasītāji ir auguši Latvijā un līdz ar to ne visi spēj lasīt krievu valodu.
  Paldies!

 2. Jāsecina, ka kaut ko jau mēģinās noorganizēt, bešā nepaliksim. Tikai tiem organizatoriem ir gaužām maz saprašanas gan par zemēm, gan tautām, ar kurām viņi mēģina “strādāt”.

 3. es varu iedomaties ka sitie musu varoni nems pedu

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 5. Nāvessodu tam murgotājam.

 6. Vel viens Baltijas ”atbrīvošanas” scenārijs tapis zināms – zināmais vairs nav jaunums, bet tikai saskalas un nevienam vairs nav interesanti – bet ir interesanti tik : cik cieši pieturēsies pie ”jaunā” izgaismotā scenārija tā autorī.
  Tas ir kā filmā kāds jau paziņo : tas ļaunais ir tas garai blondais ar iesauku Patriks un skatītāji jau vīlušies var iet mājās…

 7. Крымваш и лугандония впридачу Atbildēt

  о да….рюзкэ мир – это разруха и запах говна…. взять хотя бы ту же упомянутую калининградскую область. в “девичестве восточную пруссию”. немецкое “аллес орднунг” превратили “полный 3,14здец” (он же руССкий мир). не раз видел в нэте фото бывших немецких добротных построек с отпечатком “русского мира”….другие
  конечно бы рухнули давно,но эти хоть и держаться….взять хотя бы домик канта.забейте в нэте для интереса!

  • Запах говна идёт исключительно от вас, любезный. Это очевидно всем. А полный 3,14здец – он у вас внутри!

 8. “ir 2020. gada 9. maijs”…” Kara veterāns krievs Vladimirs Aleksejevs savā runā Narvā piemin “mūsu prezidentu Vladimiru Putinu”.”
  Nu pārākais murgs. “Veterānam” būs vismaz 100 gadi. Bet vai Putins būs prezidents, tas nav zināms. Viens idiots narkotisko vielu reibumā sacer pasakas, citi idioti tulko un drukā. Protams, NATO taču ir nepieciešams ienaidnieka tēls, lai turpinātu iesākto ceļu uz pasaules iznīcināšanu.

  • Spriežot pēc ikgadējās “pobedobesijes” 9.maijā.rusņā veterāni ar katru gadu kļūst jaunāki.
   t.s. “ilzīte” velti cenšas aizstāvēt savus maizes devējus.

   • «Мургс» – это сама статейка эта, плюс ваши измышлениия, земноводное.

 9. Tas nozīmē, ka 2020.gadā Igaunijā jāaizliedz 9.maija jeb okupantu dienas svinības.

 10. kaut kā tie kapitālisti drausmīgi grib to karu

 11. kam domāta “svarīgā” ziņa un kurš politiskais spēks aiz tā stāv? nelaimīgie uzpirktie žurnālisti

 12. Kā sāksies karš ar Angliju? Aborigēniem Latvijā pieriebsies, ka angļi rāda plikas pakaļas pie Brīvības pieminekļa.

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mani lūdzu uz 2028. gadu, uz Latviju ar 30 apriņķiem!

Pareģojumi

Saglabājoties pašreizējai ekonomiskajai situācijai, uz Latvijas 110. gadadienu 2028.gadā valstī būs 20 – 30 pašvaldības (apriņķi), piektdien Latvijas Pašvaldību savienības kongresā prognozēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Patlaban Latvijā ir 119 pašvaldības.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+