×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanā ieinteresētas piecas pilsētas

AFP/LETAAFP/LETA

2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanā ieinteresētas piecas pilsētas, atklāja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpilddirektors Kristofs Dibī.

Vēlmi uzņemt 2024.gada olimpiskās spēles paudušas Bostona, Hamburga, Roma, Parīze un Budapešta. Pilsētām līdz 15.septembrim vajadzēs izvirzīt savas kandidatūras, lai SOK pēc diviem gadiem varētu izlemt, kurai no tām piešķirt tiesības rīkot Olimpiādi.

Parīzei, kura piekāpās Londonai par 2012.gada spēļu rīkošanu, oficiāli jāapstiprina kandidatūra, kuru aprīlī atbalstīja pilsētas dome.

Savukārt Hamburga kandidēs, ja pašvaldības referendumā tiks lemts par pilsētas virzīšanu olimpisko spēļu rīkošanai. Tāpat arī Budapešta paudusi vēlmi oficiāli kandidēt uz Olimpiādes uzņemšanu.

“Ir piecas pilsētas, kuras ieinteresētas rīkot olimpiskās spēles,” paziņoja Dibī, kuram ceturtdien būs tikšanās ar Budapeštas pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamo spēļu rīkošanu Ungārijas galvaspilsētā.

Tikmēr Parīze savu kandidatūru pārrunās jūnija sākumā, bet Itālija – jūlijā.

“Šo sanāksmju laikā mēs iepazīšanās posmā diskutēsim par katras pilsētas projektiem un atbildēsim uz jautājumiem,” atzīmēja Dibī.

Kā zināms, 2016.gada vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+