Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
23. maijs, 2016
Drukāt

22 tonnas smaga māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Stikla krāvuma mākslinieks Ernest Vitin radījis lielāko laikmetīgās mākslas darbu Latvijā, un visnotaļ iespējams Baltijā – “Dabā”, kas ir pilnībā rokām radīta 16,5 metru augstu moduļu arhitekturāla stikla instalācija, LA.lv pavēstīja mākslinieka pārstāve Linda Namniece.

Instalācija izvietota vairākkārt godalgotajā jaunbūvē, Latvijas Universitātes jaunajā Dabaszinātņu Fakultātē, Torņkalnā, kura iedvesmos daudzas jauno zinātnieku paaudzes. Mākslas darbs ir 22 tonnas smags, un tā ar rokām apstrādātā griezuma līnija sniedzas pāri 20 kilometiem.

Pie mākslas darba ik pa brīdim ierodas filmēšanas grupas, fotogrāfi, sabiedrībā pazīstami cilvēki un modes sfēras pārstāvji, lai izmantotu to kā izcilu fonu intervijām un modes foto sesijām. Arī Rīgā dzimušā leģenda Mihails Barišņikovs, kura šovs Brodskis/Barišņikovs šobrīd atkārtoti ir skatāms uz Jaunā Rīgas Teātra skatuves, pirms pirmizrādes un pasaules tūres, Oktobrī, kopā ar mākslinieku Ernest Vitin devās aplūkot LU Dabaszinātņu Centrā apslēpto mākslas pērli “Dabā”.

Fiziska mākslas darba izgatavošana aizņēmusi deviņus pilnus mēnešus un prasījusi četrpadsmit cilvēku iesaisti, tajā skaitā triju fiziķu inženieru, spriedzes un drošības aprēķinu veikšanai. Ernest Vitin mājas lapā atrodama pilna informācija par mākslas darba izstrādes procesu, tiesa gan, tikai angļu valodā pagaidām. Tam par iemeslu ir mākslinieka jaunuzsāktie centieni gūt atpazīstamību arī ārpus Latvijas.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+