×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2018
Drukāt

234 miljonus eiro ieguldīs aizsardzībā – krietni vairāk nekā pērn (3)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Latvijas armija

2018. gadā aizsardzības nozares iepirkumiem plānoti 234 miljoni eiro, un lielākie finanšu resursi paredzēti transportlīdzekļu, munīcijas, bruņojuma un individuālā ekipējuma iegādei, tā portālu “La.lv” informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Transportlīdzekļu iegādei paredzēti 28%, munīcijas – 15%, bruņojuma – 13% un individuālā ekipējuma iegādei – 8% no iepirkumiem plānotās kopsummas.
2018. gadam plānotais finansējums ietver gan ilgtermiņa saistības jau no esošajiem iepirkumu līgumiem, gan arī finansējumu, kuru paredzēts izmantot tām līgumsaistībām, kuras paredzēts noslēgt šogad. 70% no plānotā finansējuma tiks izlietoti jau noslēgto saistību segšanai.

Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta individuālā ekipējuma iepirkumiem, kas ir noteikti kā prioritāri, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīru un zemessargu apgādi. 28 miljoni eiro novirzīti jau iepriekšējos gados noslēgtajiem līgumiem, un 12 miljoni – šajā gadā plānotajiem jaunajiem līgumiem saistībā ar individuālo ekipējumu.

Šī gada 12. februārī tika noslēgts viens no lielākajiem daudzgadu iepirkuma līgumiem prettanku raķešu iegādei. Tāpat šogad paredzēts noslēgt daudzgadu iepirkumu līgumus vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu un vidējās klases helikopteru iegādēm. Vieglo un vidējo taktisko transportlīdzekļu iepirkums būs līdz šim lielākais aizsardzības resora veiktais iepirkums. Tas tika uzsākts 2017. gadā, un šobrīd turpinās kandidātu vērtēšana.

Tāpat 2018. gadā plānots uzsākt vairākus citus apjomīgus iepirkumus, tostarp bezpilota lidaparātu iegādi. Nozīmīgi ir arī sešriteņu mototehnikas iepirkuma līgumi, kas sekmēs Nacionālo bruņoto spēku mobilitātes spēju.

Šogad aizsardzības nozares centralizētajiem iepirkumiem plānotais finansējuma apmērs ir par 46% lielāks, salīdzinot ar 2017. gadu.
Jau ziņots, ka laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam Aizsardzības ministrija papildus plāno ik gadu investēt ap 50 miljoniem eiro militārās infrastruktūras attīstībā, prioritāri pilnveidojot uzņemošās valsts atbalsta un Zemessardzes infrastruktūru, kā arī sekmējot poligonu un šautuvju attīstību.

2018. gada kopējais aizsardzības budžets ir 576,34 miljoni eiro, kas ir par 126, 8 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.
2018. gada budžets tiek sadalīts šādas kategorijās: 43% investīcijas, 24% uzturēšana, 33% personāls.

Spēju attīstības projekti, kam 2018. gadā atvēlēts lielākais finansējums, ir infrastruktūras attīstība, gaisa telpas novērošana un pretgaisa aizsardzības spējas, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mehanizācijas projekts, kā arī Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, kaujas un reaģēšanas spēju attīstība.
Liela uzmanība iepirkumu veikšanas procesā tiek pievērsta vietējo uzņēmumu piesaistei, lai sekmētu piegāžu drošību, spēju pildīt mobilizācijas uzdevumus un veikt Nacionālo bruņoto spēku apgādi kara gadījumā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. sporta zāli uzceļat puišiem . kanādieši Laviešus savā sporta teltī nelaiž ! kā lai puiši uztur formu ?????????????????????????????????????????? aunu bars ,

  2. Ļoti labi!
    Ja gribam mieru, tad jābūt brūņotiem līdz zobiem un gataviem, nekavējoties, iznīcināt okupantus, kuri pārkāps Latvijas valsts robežas! Vēl o vairāk, ja blakus atrodas tik fašistiski-nacistiski teroristisks veidojums kā krievijas piderācija!

    • Nu nu un kurus tad okupantus tie sviediis aaraa?Latvijaa cik atceros ir ap 5000 militaarpersonu no kuraam karotaaji vareetu buut ap 50% atlikushie visaadi komandieri,apgaadnieki u.t.t. Taa kaa okupanti aciimredzot ir domaati Krievija,tad tuvaakaa Latvijai ir Pleskavas diviizija.Videeji krievu armijaa diviizija ir ap 15000 karaviiru.Un tie ir “VDV”,respektiivi desantnieki,atsaldeeti,labi trenneeti desantnieki,liela dala no kuriem arii kaujas laukaa ir pulveri ostiijushi.Kaa Tu domaa,ja vini nenems pat shauam ierochus iebruukot Latvijaa,LV armija spees tiem pretii staaties????Lai arii “brunojushies liidz zobiem”?
      Taa vietaa,lai bezjeedziigi izmestu naudu veejaa un uztureetu ASV militaarruupniecisko resoru,labaak buutu ieguldiijushi tos liidzekljus LV izgliitiibas sisteemaa,gudrai un izgliitotai tautai ,armija nav vajadziiga,taa ar savu praatu arii bez ierochiem spees nepieljaut konfliktsituaacijas

Draugiem Facebook Twitter Google+