×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
20. marts, 2018
Drukāt

25. martā pieminēs deportāciju upurus: lasi par pasākumiem Rīgā (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie skulptūras "Apstājies. Piemini. Neaizmirsti" Šķirotavas stacijā notiek 1949.gada 25.marta deportāciju un Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums.

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, 25. martā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur notiks svinīgā godasardze un ziedu nolikšanas ceremonija, bet pēcpusdienā iedzīvotāji gaidīti koncertos Latvijas Kara muzejā, Kultūras centrā „Mazā ģilde” un Rīgas Domā.

Pasākumi 25. martā sāksies plkst. 10 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst. 12.30 būs gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur plkst. 13 notiks svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Pēcpusdienā, plkst. 15, Latvijas Kara muzejā, koncertā „Tēvu zeme dārgā” dziedās Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” vīru koris „Tēvzeme”, Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un solists Jurģis Marcinkevičs. Pasākumu vadīs Zigfrīds Muktupāvels.

Plkst. 16 piemiņas koncerts „Tici, Tava zeme paliks…” būs Kultūras centrā “Mazā ģilde”, kurā piedalīsies jauktais koris „Sonore”.

Savukārt plkst. 19 Rīgas Domā notiks koncerts “Apokaliptiskā simfonija”, kur muzicēs Orķestris “Rīga”, Iveta Romancāne, Inese Romancāne, Agnese Urka un Ilze Bērziņa, diriģents Valdis Butāns.

Ieeja koncertos ir bez maksas, bet koncertā, kas notiks Rīgas Domā ieeja – ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 19. marta Rīgas Doma kasēs.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nekas nav aizmirsts,nekas nav piedots !

 2. Latvijas valsts politika – represēto cilvēku saraksti ir pieejami , bet stukaču saraksti nē . Kāpēc? Var dot tikai vienu atbildi – tāpēc, ka lai tās deportācijas varētu atkārtot un stukači atkārtoti darboties …
  Murgs, bet nē – tā ir šodienas politika – tie sarakstos, lai atkal baidās un tie tajos otrajos lai dzīvo mierīgi – tos pat personu datu aizsardzība sargās…ka tik neuzzin -ja būs zināmi , kas ziņos…
  Tā kā tā pieminēšana ir tikai sikpoza – notikumi sekos pēc Saskaņas un ZZS vienošanās valdībā…varbūt, ja vienojas…

  • Baidies pilsonīti no SC un JKP koalīcijas, kas ir pilnīgi reāla, ja latvieši nenāks pie prāta!

   • papildus pilsonis Atbildēt

    Arī taisnība, bet hūtes vīrs ne velti maksāja stipendijas un pirka partiju – 3 reizes minēts ļauts, kuru un ar pirmo atminēsiet… Tāpēc jau arī vilcinās ar čekas aģentu vilkšanu dienas gaismā ( tad pat tā datu aizsardzība un vel kas, un vel kas tā līdz rudenim ) – vel noderēs …

Draugiem Facebook Twitter Google+