×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

25. oktobrī sāks skatīt LZA prasību pret producentu Milleru (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nākamā gada 25.oktobrī sāks skatīt Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) celto civilprasību pret producenta Jura Millera uzņēmumu “Rīgas koncertzāle” par 66 tūkstošu eiro piedziņu, aģentūra BNS pirmdien uzzināja tiesā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šā gada sākumā LZA ir cēlusi prasību tiesā pret “Rīgas koncertzāli” par parāda un kavējuma procentu piedziņu 66 883 eiro apmērā.

Prasības pieteikums Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā saņemts 7.augustā.

LZA juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Sergejs Rudāns aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka “Rīgas Koncertzāles” parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem kopš šā gada marta līdz 1.septembrim ir 58 tūkstoši eiro. Uzņēmumam tika nosūtīti trīs brīdinājumi.

“Tajos LZA piedāvāja “Rīgas koncertzālei” vienoties par pakāpenisku parāda nomaksu. Taču “Rīgas koncertzāle” tā arī nav atsākusi nomas maksas maksāšanu. Tāpat notika vairākas tikšanās starp LZA un “Rīgas koncertzāli” ar mērķi atrast abām pusēm pieņemamu risinājumu, bet “Rīgas koncertzāle” kategoriski atteicās maksāt nomas maksu uzskatot, ka tā ir pilnībā atbrīvojama no tās sakarā ar veiktajiem ieguldījumiem,” stāsta Rudāns.

Pēc viņa teiktā, LZA ir izrādījusi pretimnākšanu uzņēmumam, samazinot nomas maksu par pirmajiem 12 mēnešiem 3,5 reizes, kā arī vēlāk pēc “Rīgas koncertzāles” iesnieguma saņemšanas LZA pilnībā atbrīvoja “Rīgas koncertzāli” no pienākuma maksāt nomas maksu par četriem mēnešiem. “Kopumā šo atlaižu summa sastāda ap 88 tūkstošiem eiro. Taču Rīgas koncertzālei ar to bija par maz,” sacīja jurists.

Rudāns iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja, ka līguma laušana nozīmē, ka “Rīgas koncertzāles” pasākumi likumīgi vairs notikt nevar un Millers nedrīkst izmantot telpas komercdarbībai. LZA juridiskās palīdzības sniedzējs iepriekš arī atzīmēja, lai arī uzņēmumam vairs nebija tiesību lietot telpas pasākumu rīkošanai, 1.septembrī plānotā izrāde tomēr ir notikusi.

Tāpat aģentūra BNS pirmdien vēstīja, ka svētdien, 20.septembrī, izsludināts koncertzāles “Rīga” gada jubilejas koncerts “Ivara Vīgnera Zelta dziesmas”, kaut arī vēl nav atrisināts koncertzāles un tās telpu iznomātāja LZA strīds.

Millers aģentūrai BNS septembra otrajā nedēļā teica, ka viņa uzņēmums ir panācis principiālu vienošanos ar LZA par noregulējumu turpmākai koncertzāles darbībai. Millers paskaidroja, ka otrdien notikusi tikšanās ar LZA juristiem, kuras laikā esot panākta principiāla vienošanās, kas paredz, ka neviena puse neatzīs otras puses argumentus un strīds tiks risināts tiesas ceļā. Savukārt LZA paziņoja, ka šis apgalvojums ir nepatiess. LZA apsverot iespēju uz atsevišķa līguma pamata iznomāt telpas konkrētiem pasākumiem.

BNS jau rakstīja, ka tiesā ir vērsies arī Millers. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa augusta sākumā ierosināja lietu pret LZA par tās nosūtītās līguma uzteikuma vēstules atzīšanu par prettiesisku. Pagaidām lieta nav nozīmēta izskatīšanai, ņemot vērā, ka tiesa atbildētājam līdz septembra pirmajai pusei noteikusi laiku paskaidrojumu sniegšanai.

Millers iepriekš informēja, ka LZA arī apvainojusi kompāniju “Rīgas koncertzāle” 246 radiatoru sekciju zādzībā, par ko koncertzāle vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts policijā ar iesniegumiem par kriminālprocesu sākšanu.

Producents ir pārliecināts, ka gadījumā, ja viena puse nepiekrīt līguma laušanai, tad tas nozīmē, ka strīds ir jārisina tiesas ceļā, bet līgums līdz tam brīdim ir spēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bizness ar lecīgu geju izrādās tikapat apšaubams kā ar čigānu.

  2. Millera k-gs, lai veicas tiesā pret šiem LZA stagnātiem.
    Līdzi paņemiet visus papīrus par ieguldīto naudu lza .. un putekļiem aizaugušajā zālē par kuru viņi nelikās ne zinis 42 gadu laikā!
    Koncertzālei Rīgai jābūt!

Draugiem Facebook Twitter Google+