Uncategorized

25 spilgtākie aizsaulē aizgājušā “Playboy” dibinātāja Hjū Hefnera citāti par seksu un dzīvi 16


Hjū Hefners
Hjū Hefners
Foto – Reuters/LETA

Populārā žurnāla “Playboy” dibinātājs Hjū Hefners trešdienas vakarā 91 gada vecumā mira savās mājās, kur uzturējās kopā ar ģimeni.

Hefnera dibinātais “Playboy” iznāk kopš 1953.gada un ir ļāvis Hefneram kļūt par multimiljonāru. Uz pirmā numura vāka pozēja Holivudas sekssimbols Merilina Monro. Gada laikā žurnāla tirāža sasniedza 200 tūkstošus eksemplāru, bet pēc pieciem gadiem – jau miljonu. Septiņdesmitajos gados “Playboy” bija jau septiņi miljoni lasītāju, un tā panākumi sekmēja tādu žurnālu kā “Penthouse” un “Hustler” parādīšanos.

Konkurence un interneta efekts līdz 21.gadsimtam samazināja “Playboy” tirāžu līdz trīs miljoniem eksemplāru, bet gadā izdoto numuru skaits tika samazināts no 12 līdz 11. 2015.gadā žurnāls atteicās no pilnīgi kailu sieviešu fotogrāfiju publicēšanas, norādot uz internetā plaši sastopamo kailumu.

Hefners vadīja “Playboy” no savām greznajām savrupmājām, vispirms Čikāgā, bet pēc tam Losandželosā, un kļuva par simbolu paša sludinātajam dzīvesveidam, piedaloties neskaitāmās ballītēs ar “Playboy” modelēm un Holivudas slavenībām. Lēš, ka Hefneram bijušas seksuālas attiecības ar vairāk nekā 1000 sievietēm, daudzas no kurām pozējušas viņa vadītajam žurnālam.

Hefneram ir četri bērni. 2012.gadā viņš apprecējās ar savu trešo sievu Kristelu.
Pēc 1985.gadā pārciesta viegla insulta Hefners nodeva savu biznesa impēriju meitai Kristijai, lai arī viņam joprojām piederēja 70% “Playboy” akciju.

Lūk, 25 spilgtākie Hefnera citāti par seksu un citām, mazsvarīgākām dzīves jomām:

1. Ja tu ļauj sabiedrībai un saviem līdzgaitniekiem diktēt, kā tev jādzīvo, tu neesi necik vērts.

2. Tādu dzīvi es nebiju iztēlojies pat pārdrošākajos sapņos.

3. Ar daudzām mīļākajām ir vieglāk tikt galā nekā ar vienu sievu.

4. Esmu ieguvis vairāk sieviešu, nekā spēju saskaitīt… Vismaz man šķiet, ka tās bija sievietes.

5. Dzīve ir par īsu, lai tajā izdzīvotu kāda cita sapni.

6. Dzīvot tagadnē, domāt par nākotni un saglabāt saikni ar pagātni ‒ tas ir tas, kas man dod pilnvērtības sajūtu.

7. Ja jūs neveicināt veselīgu seksuālo izpausmi publiskajā telpā, tad jūs panāksiet neveselīgu seksuālo izpausmi privātajā dzīvē. Ja jūs cenšaties izskaust seksu grāmatās, avīzēs, filmās un pat ikdienas sarunās, jūs nepadarīsiet seksu privātāku, bet tikai apslēptāku. Jūs turat seksu tumsā. Tas, ko mēs centāmies paveikt, ir ‒ ieslēgt gaismu.

8. Mana labākā iepazīšanās frāze ir – “Esmu Hjū Hefners”.

9. Man patiktu domāt, ka mani atcerēsies kā cilvēku, kas pozitīvi ietekmējis sava laika sabiedriski seksuālās vērtības. Un es esmu apmierināts, jo domāju, ka tā ir tiesa.

10. Sievietes tradicionāli vai nu liek uz pjedestāla vai nolād kā visu seksuālo kārdinājumu un grēka cēloni. Šīs ir vienas monētas divas puses, jo abas piedēvē sievietei pārcilvēcīgu lomu. “Playboy” ir pretstatījis šīs savstarpēji saistītās seksuālās vērtības un, to darot, palīdzējis sievietēm nokāpt no pjedestāla un izbaudīt savu dabisko seksualitāti tāpat kā vīriešiem.

11. Viena no skumjajām lietām saistībā ar jaunāko paaudzi ir tas, ka viņiem trūkst vakardienas izjūtas. Un, ja nezini, kas tu biji vakar, tu īsti nesaproti, kas esi šodien.

12. Es nekad nekļūšu pieaudzis. Palikt jaunam ir mana būtība.

13. Esmu pārliecināts, ka reliģija ir mīts. Mēs to esam izdomājuši, lai izskaidrotu neizskaidrojamo. Mana reliģija un manas dzīves garīgā puse sakņojas izjūtā, ka esmu saistīts ar cilvēci, dabu un kosmosu. Jūtu nebeidzamu godbijību pret to visu ‒ tas ir tik fantastisks, tik sarežģīts, tātad ‒ neizskaidrojams. Vai tam vispār ir jēga? Bet, kā tas viss varētu pastāvēt, ja tam nebūtu jēgas? Domāju, ka visi, kas apgalvo, ka zina atbildi, ir spiesti atbildes izgudrot, jo nekādu atbilžu nav.

14. “Playboy” tika dibināts ar domu, ka jaukām meitenēm arī patīk sekss.

15. Sekss ir planētas virzītājspēks. Mums tas jāpieņem, nevis jāuzskata par ienaidnieku.

16. Mēs paši bijām un esam sava prāta un ķermeņa pavēlnieki, un ne baznīcas, ne valsts uzliktie ierobežojumi nesaderas ar tādu sabiedrību, kādai Amerikai būtu jābūt.

17. Apgalvojums, ka “Playboy” sievietes padara par seksa objektiem, ir smieklīgs. Sievietes ir seksa objekti. Ja sievietes nebūtu seksa objekti, nebūtu nākošās paaudzes. Pievilkšanās spēks starp pretējiem dzimumiem liek zemei griezties. Tā dēļ sievietes krāso lūpas un valkā īsos svārciņus.

18. Lielākais civilizējošais spēks nav reliģija, bet sekss.

19. Kļūstot vecākam, mani pārsteidz tas, cik jauns arvien esmu.

20. Esmu mierā ar dzīvi un nāvi, un to, ka esam mirstīgi. Grūtāk ir iedomāties, ka izzudīs arī bērnības un jaunības ilgas un vēlmes. Bet ‒ kas zina! Varbūt tu kļūsi par mūžības daļu.

21. Dzīve ir rūgtensalda. Ja mums palaimējas, sirdī mēs paliekam tie paši bērni, kādi kādreiz bijām.

22. Es nerīkoju banketus. Es ēdu gultā.

Saistītie raksti

23. Es aicinu visus dzīvot šo dzīvi tā, it kā nebūtu dzīves pēc nāves, un dzīvot pēc tādas morāles, kas padara labāku gan pašu, gan cilvēkus apkārt, un kas ļauj aiz sevis atstāt labāku pasauli.

24. Es sapņoju nereālus sapņus. Un sapņi piepildījās vairāk nekā spēju iztēloties. Zināt ko ‒ manuprāt, esmu laimīgākais runcis uz planētas.

25. Tiku audzināts tradicionālā puritānisko vidējo rietumu metodistu garā, un tur bija daudz pārestību un liekulības. Es domāju, ka “Playboy” loma un mani centieni veicināt seksuālo revolūciju nāca no negatīvā, ko tiku piedzīvojis tajā agrīnajā dzīves posmā, un vēlmes mainīt lietas uz pozitīvo, lai cilvēki varētu izvēlēties paši savu ceļu, kā dzīvot savu dzīvi.

Avots: “azquotes.com”

LA.lv