Ekonomika
Bizness

Zemā ūdens līmeņa dēļ, septembrī augstākā Latvenergo TEC izstrāde šogad0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Lita Krone/LETA

Septembrī pietece Daugavā bija 194 kubikmetri sekundē, kas ir par 5% zem 30 gadu vidējā pieteces līmeņa. Tomēr tā ir aptuveni 100 kubikmetrus sekundē virs minimālās pieteces septembrī, liecina “Elektrum” Elektroenerģijas tirgus apskats.

Samazinoties ūdens pieteicei, kurinām dabasgāzi

Pagājušajā mēnesī, samazinoties pieteces līmenim, kopējā elektroenerģijas izstrāde “Latvenergo” hidroelektrostacijās bija par 12% zemāka nekā augustā, saražojot 75 gigavatstundas (GWh).

Savukārt “Latvenergo” termoelektro centrāļu (TEC) kopējā izstrāde septembrī pieauga par 7% līdz 372 GWh. Šogad deviņos mēnešos TEC ir saražojušas par 17% vairāk, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā.

Pateicoties tam Latvijā izstrāde bija 545 GWh, pieaugot par 4% salīdzinājumā ar augustu.

Latvija teju nosedz savu patēriņu

Septembrī ģenerācija kopumā Baltijā nosedza 62% no kopējā elektroenerģijas patēriņa apjoma. Latvijā izstrādes attiecība pret patēriņu bija 97%, Igaunijā bija 72 % un Lietuvā 34%.

Septembrī kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā bija 2 132 GWh, paliekot tādā pašā līmenī kā augustā.

Saistītie raksti

Latvijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2% līdz 562 GWh. Lietuvā patēriņš samazinājās par 1 % līdz 951 GWh. Savukārt Igaunijā bija patēriņa pieaugums par 2 % līdz 619 GWh.

Septembrī elektroenerģijas izstrāde visās Baltijas valstīs pieauga līdz 1 313 GWh, kas bija par 13 % augstāka nekā iepriekšējā mēnesī. Lietuvā bija vislielākais saražotās elektroenerģijas apjoma pieaugums Baltijā – par 25 % līdz 324 GWh. Igaunijā izstrādes apjomi pieauga par 16 % līdz 443 GWh. Savukārt Latvijā izstrāde bija 545 GWh, pieaugot par 4 % salīdzinājumā ar augustu.

LA.lv