Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
26. augusts, 2015
Drukāt

27 800 mācīsies darba vidē (1)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Ar stipendijas modeļa ieviešanu līdz 2030. gadam darba vidē balstītās mācībās cer iesaistīt 27 800 audzēkņu, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā informatīvajā ziņojumā, kuru šodien atbalstīja valdība.

EM valdībai piedāvāja izskatīt trīs darba vidē balstītus mācību atbalsta modeļus – stipendija, diferencēta minimālā alga un nodokļu atlaides. Atbalstu guva modelis, kas paredz, ka darba devējs audzēknim maksā stipendiju, kura netiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likmēm. Audzēknim piešķir mācekļa statusu, jo viņš uzņēmumā iziet daļu no darba vidē balstītu mācību procesa, bet otru daļu – izglītības iestādē. Netiek slēgts darba līgums, bet trīspusējais apmācību līgums. Uzņēmuma stipendijas modeļa ieviešanas gadījumā nepieciešams noteikt minimālo un maksimālo stipendijas izmaksas slieksni, lai darba devējs varētu mainīt stipendijas apmēru atkarībā no audzēkņa snieguma māceklības laikā uzņēmumā. Viens no piedāvājumiem ir tās augšējais slieksnis 70% apmērā no minimālās algas. Saskaņā ar EM veikto analīzi stipendiju atbalsta modelī paredzama vislielākā uzņēmēju iesaiste un piedāvātais mācību vietu skaits. Pēc EM aprēķiniem, atbalsta modeļa ieviešanas ietekme uz valsts pamatbudžetu līdz 2020. gadam būtu aptuveni 2,3 miljoni eiro, bet no 2021. līdz 2030. gadam – 4,2 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. boļševiku laikos jau tādus neklātniekus “mācīja” “darba vidē”…
    diplomu uz valsts svētkiem uzdāvināja “par mutes nebrūķēšanu”…
    Āmuru rokās noturēt nejēdza, tikai “pareizus” saukļus bārstīja tādi “darba vidē” apmācīti.
    Daži pat pie diviem vai trim diplomiem tika…
    Tagad Latvijā turpinās tādā pat garā …

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (9)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+