×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

275 kilogramus smaga lazanja “pazūd” 30 minūtēs (Foto)

Ilmārs Znotiņš, publicitātes fotoIlmārs Znotiņš, publicitātes foto

Tirdzniecības kompleksa “Spice” apmeklētāji trešdien pusdienlaikā kļuva par aculieciniekiem Baltijā lielākās lazanjas tapšanai. 275 kilogramus smago lazanju pagatavoja restorāna Vairāk Saules īpašnieks un pavārs Endijs Bērziņš kopā ar draugiem, prominentiem pavāriem Māri Jansonu un Lauri Aleksejevu. Rekordlielo cienastu viesi notiesāja pusstundas laikā.

“Lazanjas izgatavošanai izmantojām 30 kilogramus tomātu, 60 kilogramus lazanjas plāksnīšu, 120 kilogramus jaunlopa malto gaļu, 15 kilogramus tomātu savā sulā, 10 kilogramus siera, 30 kilogramus Bešamel mērces un pa pieciem kilogramiem burkānu un sīpolu. Tik prāvu lazanju vēl nekad nebijām gatavojuši, bet pēc apmeklētāju reakcijas šķiet, ka rezultāts bija garšīgs,” iespaidos dalījās Endijs Bērziņš.

Kā īstam rekordistam pienākas, pirms apēšanas cienasts tika nomērīts. Baltijas lielākā lazanja ir 12 x 7 t/k “Spice” direktores Ivetas Lāces sprīžus liela jeb 2,45 metrus gara un 1,4 metrus plata. Lazanja ir restorāna dāvana t/k “Spice”, sākoties Itālijas tradīcijām veltītajam Šopinga festivālam, kura kulminācija būs karstasinīgo pirkumu nakts piektdien.

“Tuvākajās trīs dienās Spices apmeklētājiem vajadzēs daudz enerģijas, lai izstaigātu veikalus, izmantotu pievilcīgās atlaides un iesaistītos Šopinga festivāla aktivitātēs. Jo īpaši piektdien, kad veikali būs atvērti līdz pat pulksten 2.00 naktī,” sacīja Iveta Lāce, aicinot klātesošos nobaudīt cienastu.

Lazanja nonāca arī vairāku sabiedrībā pazīstamu cilvēku – volejbolistu Mārtiņa Pļaviņa un Jāņa Pēdas, dziedātāju Nikolaja Puzikova, Jenny May un Andra Kiviča, aktrises Ievas Aleksandrovas-Eklones, burvju mākslinieku Enriko un Daces Pecolli un vislatviskākā itāļa Roberto Meloni vēderā.

{gallery id=”1804″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+