×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Tiesa nepieņem Dravenieces sūdzību par atbrīvošanu no amata KNAB (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Administratīvā rajona tiesa šonedēļ atteikusies pieņemt bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces pieteikumu, kurā viņa pārsūdzējusi KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata.

Tiesā teica, ka pieteikums nav pieņemts, jo KNAB priekšnieka rīkojums izdots privāto tiesību jomā un tā pārbaude nav pakļauta administratīvajai tiesai.

Draveniecei ir tiesības 14 dienu laikā par šo tiesas lēmumu iesniegt blakussūdzību izskatīšanai Augstākās tiesas Senātā. Draveniece teica, ka tiesas lēmumu nav saņēmusi un tikai pēc iepazīšanās ar tiesas argumentāciju varētu sniegt komentāru.

Administratīvās rajona tiesas prakse KNAB darbinieku sūdzību pieņemšanā par atbrīvošanu no amata ir dažāda. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šī pati tiesa iepriekš pieņēma bijušā KNAB izmeklētāja Ruslana Balakleiska sūdzību par viņa atbrīvošanu no amata. Pagaidām Balakleiskim tiesas lēmumi bijuši nelabvēlīgi, un šobrīd sūdzība atrodas Augstākajā tiesā. Prokuratūra Balakleiski apsūdz par “Latvenergo” lietas materiālu nopludināšanu.

Draveniecei KNAB priekšnieks šogad piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzēja abus piemērotos disciplinārsodus. Lieta par algas samazināšanu tiesā gan tika ierosināta un gaida savu izskatīšanu.

Jau ziņots, ka 19.septembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Ilzi Dravenieci no amata atbrīvojis par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu.

Šogad 10.jūnijā pret Dravenieci tika ierosināta disciplinārlieta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus viņas rīcībā, “sistemātiski un ilglaicīgi nepildot KNAB priekšnieka dotos darba uzdevumus, tādējādi neievērojot amata aprakstā, nodaļas reglamentā, KNAB reglamentā un KNAB biroja likumā un citos normatīvajos aktos noteikto par amata pienākumu izpildi valsts pārvaldē”.

Visi disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi vienbalsīgi esot ierosinājuši Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai piemērot disciplinārsodu. Draveniece aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka “formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā” komisija Streļčenokam bija ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus – pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata.

KNAB iepriekš informēja, ka atbrīvošana no amata piemērota, ņemot vērā nodaļas vadītājas pārkāpuma raksturu, sistemātiskumu, apmēru un apstākļus.

Pagaidām nav zināms, kurš ieņems Dravenieces vietu. KNAB pārstāve Māra Priedīte iepriekš informēja, ka Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas vietniecei papildus tiešajiem amata pienākumiem uzdots pildīt bijušās priekšnieces amata pienākumus uz laiku līdz turpmākam rīkojumam.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret viņu KNAB priekšnieks ierosinājis divas disciplinārlietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+