×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

28% iedzīvotāju ir parāds par mājokļa īri vai komunālajiem pakalpojumiem

LETALETA

Latvijā parāds par mājokļa īri vai komunālajiem pakalpojumiem ir 28% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, liecina TNS un LNT aptaujas dati.

To, ka viņu ģimenei ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem (gāze, elektrība, apkure u.c.), aptaujā biežāk atzina nepilsoņi, iedzīvotāji ar pamatizglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem.  

TNS piebilst, ka starp tiem Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuriem ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem (gāze, elektrība, apkure u.c.), vairāk nekā ceturtajai daļai jeb 28% parāda apjoms ir līdz 100 latiem, 41% – parāda apjoms ir robežās no 100 līdz 499 latiem, 16% – parāda apmērs ir virs 500 latiem. Savukārt 5% nav skaidras atbildes uz jautājumu par parāda apjomu.

Pēc aptaujas datiem, 71% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav parādu par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem. Par saņemtajiem pakalpojumiem biežāk spēj norēķināties iedzīvotāji ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem.

Savukārt 1% aptaujāto nebija konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica no 2013.gada 28. līdz 30. maijam, ar interneta starpniecību aptaujājot 850 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+