×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

29% darba ņēmēju strādā virsstundas

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

29% darba ņēmēju strādā virsstundas, liecina CV-Online Latvia sadarbībā ar interneta žurnālu iBizness novembrī veiktā aptauja.

Vairumā gadījumu darba ņēmējiem, 78% respondentu, ir stingri noteikts darba laiks, bet gandrīz katrs ceturtais jeb 22% respondentu atklāja, ka viņu darba laiks ir brīvāka režīma. Pēc aptaujas rezultātiem, jāsecina, ka visbiežāk stingrāks un noteiktāks darba laiks ir tādās nozarēs strādājošajiem kā zinātne un izglītība, drošība un glābšanas dienesti, kā arī valsts un pašvaldības iestādēs. Turpretī brīvāku darba režīmu biežāk atzīmēja, piemēram, informācijas tehnoloģijas, grāmatvedība un audits, kā arī mārketinga, reklāmas vai sabiedrisko attiecību nozarē strādājošie.

Arvien populārāka kļūst iespēja darbiniekiem strādāt attālināti. Pēc aptaujas rezultātiem 37% respondentu atzina, ka viņu darbavietā ir šāda iespēja, 43% darba ņēmēju strādāšana attālināti netiek piedāvāta, bet katrs piektais jeb 20% atklāja, ka to nepieļauj darba specifika.

Noskaidrojot, cik stundas vidēji pilnas slodzes darbinieki pavada strādājot, neskaitot pauzes un ar darbu nesaistītas aktivitātes, jāsecina, ka gandrīz katrs otrais jeb 46% respondentu strādā no 7 līdz 8 stundām, bet katrs ceturtais jeb 25% atklāja, ka darbam velta mazāk kā 7 stundas. Turpretī 29% atzina, ka strādā vairāk nekā 8 stundas vidēji darba dienā.

“Vērtējot aptaujas rezultātus, jāņem vērā, ka darba stundas vēl neliecina par darbu efektivitāti un stundu skaitam nevajadzētu būt prioritāram. Daudz svarīgāk ir pievērst uzmanību, lai darba laiks nebūtu vien darbā pavadītais laiks, bet gan produktīva strādāšana, kas nozīmē efektīvu un uz rezultātu vērstu, pareizi saplānotu darbu, nosakot katra darba prioritātes, pieejamos resursus un izpildes termiņus. Jāatzīst, ka tikpat svarīgi kā pareiza darbu plānošana, ir arī pauzes starp saspringtiem un intensīviem darbiem, ļaujot darbiniekam atvilkt elpu, atpūtināt prātu un sagatavoties nākamajam uzdevumam,“ vērtē CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

Aptaujā darba ņēmēji tika aicināti arī izteikt savu vērtējumu, cik svarīgs darbavietas izvēlē ir stingri noteikts vai brīvāks darba režīms. Puse no respondentiem atzina, ka pie līdzīgiem nosacījumiem, priekšroka tiktu dota darbavietai, kura piedāvātu brīvāku darba režīmu, savukārt 16% respondentu labāk patīk stingri noteikts darba laiks, bet katrs trešais jeb 34% atzina, ka darba laikam priekš viņiem nebūtu nozīmes, izdarot izvēli par labu kādam darba devējam.

Aptauja norisinājās no šī gada 24. oktobra līdz 6. novembrim. Kopumā tika aptaujāti 1 398 respondenti no dažādām nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+