Mobilā versija
+1.6°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
24. oktobris, 2013
Drukāt

Diližanss starp Latviju un Lietuvu

Foto - Ivars BogdanovsFoto - Ivars Bogdanovs

Pagājušo piektdien veiksmīgi beidzās Lietuvas tūrisma uzņēmēju rosinātais pasta karietes pārbrauciens no Pakrojas muižas uz Rundāles pili.

Pēc 18. – 19. gadsimta parauga mūsdienās darinātais diližanss 50 kilometrus nelabvēlīgos laika apstākļos – lietū un vējā – veica sešarpus stundās. Latviešu tūristiem labi pazīstamās Pakrojas muižas apsaimniekotājs un kariešu projekta virzītājs Gedrijs Klimkēvičs cer, ka nākotnē tādi pārbraucieni izvērtīsies par veiksmīgu tūrisma produktu.

Sešu zirgu vilktā astoņvietīgā kariete ceļā varētu vietām apstāties, lai zirgi atpūstos un tūristi iebaudītu maltīti. Šoreiz ceļiniekus Rundāles pilī sagaidīja pils ļaudis vēsturiskos tērpos, bet nākotnē pasta karietei pa ceļam varētu uzbrukt improvizēti ”laupītāji”.

Latvijas pusē pasta diližansa satiksmē ieinteresēta Rundāles novada dome, jo projektā saskata iespējas tūrisma apskates objektu klāsta paplašināšanā un pieejamības veicināšanā. Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis laikrakstam ”Bauskas Dzīve” pavēstījis, ka karietes ātrums Lietuvas pusē bijis pat lielāks, nekā cerēts, – 
12,5 km/h, taču Latvijas 
daļā, kur sākas zemesceļi, tas kļuvis lēnāks. Arī braukšana 18. gadsimta transporta līdzeklī mūsdienu cilvēkam nav diži ērta, tāpēc ir ideja, ka karietei nākotnē sekotu autobuss un braucēji mainītos. Tāpat pirmajā reizē konstatēts, ka zirgi ceļā nogurst vairāk, nekā domāts. Vienīgi neviens līdz šim nav noteicis, kāda būs diližansa pārbrauciena cena.

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna (1)"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+