Mobilā versija
+14.3°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
24. oktobris, 2013
Drukāt

Diližanss starp Latviju un Lietuvu

Foto - Ivars BogdanovsFoto - Ivars Bogdanovs

Pagājušo piektdien veiksmīgi beidzās Lietuvas tūrisma uzņēmēju rosinātais pasta karietes pārbrauciens no Pakrojas muižas uz Rundāles pili.

Pēc 18. – 19. gadsimta parauga mūsdienās darinātais diližanss 50 kilometrus nelabvēlīgos laika apstākļos – lietū un vējā – veica sešarpus stundās. Latviešu tūristiem labi pazīstamās Pakrojas muižas apsaimniekotājs un kariešu projekta virzītājs Gedrijs Klimkēvičs cer, ka nākotnē tādi pārbraucieni izvērtīsies par veiksmīgu tūrisma produktu.

Sešu zirgu vilktā astoņvietīgā kariete ceļā varētu vietām apstāties, lai zirgi atpūstos un tūristi iebaudītu maltīti. Šoreiz ceļiniekus Rundāles pilī sagaidīja pils ļaudis vēsturiskos tērpos, bet nākotnē pasta karietei pa ceļam varētu uzbrukt improvizēti ”laupītāji”.

Latvijas pusē pasta diližansa satiksmē ieinteresēta Rundāles novada dome, jo projektā saskata iespējas tūrisma apskates objektu klāsta paplašināšanā un pieejamības veicināšanā. Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis laikrakstam ”Bauskas Dzīve” pavēstījis, ka karietes ātrums Lietuvas pusē bijis pat lielāks, nekā cerēts, – 
12,5 km/h, taču Latvijas 
daļā, kur sākas zemesceļi, tas kļuvis lēnāks. Arī braukšana 18. gadsimta transporta līdzeklī mūsdienu cilvēkam nav diži ērta, tāpēc ir ideja, ka karietei nākotnē sekotu autobuss un braucēji mainītos. Tāpat pirmajā reizē konstatēts, ka zirgi ceļā nogurst vairāk, nekā domāts. Vienīgi neviens līdz šim nav noteicis, kāda būs diližansa pārbrauciena cena.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+