×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

“2ANNAS” aprīlī un maijā apceļos Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS” marta beigās sācis kinoceļojumu pa Latvijas novadiem, piedāvājot jaunākās un atzītākās Eiropas īsfilmas, portālam LA.lv pavēstīja festivāla “2Annas” kuratore un producente Agnese Logina.

“Šāda Latvijas tūre ir lieliska iespēja festivāla komandai un filmām satikties ar cilvēkiem Latvijas reģionos, kur šādas filmas ne vienmēr nonāk,” stāsta Agnese Logina. “Līdzšinējā pieredze rāda, ka mūs uzņem ar lielu atsaucību, tāpēc turpināsim izrādīt filmas arī citur Latvijā, lai sniegtu ieskatu mūsdienu eksperimentālajā kino. Mums rūp, lai jaunākās kino aktualitātes var sastapt arī citur Latvijā, ne tikai Rīgā.”

Reģionālās tūres “2ANNAS PROJEKTORS 2014” ietvaros festivāla komanda viesosies 12 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās. Tuvākie seansi gaidāmi 11. aprīlī Ventspilī, 12. aprīlī Kuldīgā, 23. aprīlī Secē, 25. aprīlī Dubultos, 30. aprīlī Daugavpilī, 2. maijā Rēzeknē, 8. maijā Liepājā, 10. maijā Siguldā, 15. maijā Ogresgalā, savukārt tūres noslēgums norisināsies 16. maijā Ķeipenes kino stacijā.

Tūres laikā tiek rādītas astoņas īsfilmas no pagājušā gada festivāla “2ANNAS” programmas, atlasot filmas tā, lai atspoguļotu festivāla dažādību un sniegtu ieskatu Eiropas kino jaunākajās tendencēs. Agnese Logina atzina – divi pirmie braucieni uz Baltinavu un Lubānu apliecina, ka interese par kino novados ir gana liela.

“2ANNAS” izrādītā festivāla programma ir piemērota pieaugušajiem un jauniešiem, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu. Programmā iekļauta festivāla godalgotā šveiciešu režisora Maikla Freja (Michael Frei) animācijas filma “Iespraud un spēlē” (“Plug&Play”), labākā Latvijas animācijas filma “Kiosks”, kuras autore ir režisore Anete Melece, kā arī tiks izrādīta ar stikla diplomu godalgotā igauņu režisores Marijas Reinupas spēlfilma “Maja” (“Mai”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+