×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

3, 2, 1 – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja grandiozā atklāšana tuvojas!

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, atklās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku, LA.lv uzzināja muzejā.

Vērienīgie atklāšanas sarīkojumi risināsies no plkst.10 līdz pat plkst. 20 Kr. Valdemāra ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Kalpaka bulvārim.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeju atklāšanā plkst.10.05 piedalīsies Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, gleznotāja Džemma Skulme un LNMM direktore Māra Lāce, kā arī visi vērienīgā rekonstrukcijas procesa dalībnieki – arhitekti, projektētāji un būvnieki.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams bez maksas iepazīties ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju “Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts”, un īpaši muzeja atvēršanai sagatavotajām izstādēm, kas veltītas nozīmīgiem Latvijas māksliniekiem: “Miervaldis Polis. Ilūzija kā realitāte” un “Boriss Bērziņš (1930 – 2002). Sudrabs/zelts”.

Muzejs strādās līdz plkst. 18, ieeja muzejā līdz plkst. 17.30. Savukārt ārpusē pie muzeja būs apskatāma ekspozīcija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja būvniecību, vēsturi, māksliniekiem un restaurācijas posmu.

Par godu svinīgajai atklāšanai, mākslas muzeja apmeklētājus, rīdziniekus un pilsētas viesus līdz pat plkst. 20 vakarā iepriecinās īpaša muzikālā programma, kurā piedalīsies izcili Latvijas mūziķi – Inga Šļubovska-Kancēviča, Elza Rozentāle, DJ Monsta, Laima Jansone, stīgu kvarteti “Sotto Voce” un “Sensus”, vokālās grupas “Framest” un “Anima Solla”, ansamblis “Brokastis četratā”, kas šo dienu padarīs arī par īstiem mākslas un mūzikas svētkiem. Līdz ar muzikālo un radošo programmu, pasākuma apmeklētāji visas dienas garumā varēs nesteidzoties baudīt svētku atmosfēru ar uzkodām un dzērieniem uz ielas ierīkotajās baltajās “pop-up” kafejnīcās.

Otrpus muzeja ēkai, Esplanādes parka pusē, bērni un viņi vecāki aicināti iesaistīties radošajā darbnīcā “Ceļš uz muzeju”.

Pie Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) no plkst. 11 būs iespēja tuvāk iepazīt 4. maija būtību un iegūt īpašumā savu #PAR balsojuma foto. Baudīt svētku atmosfēru varēs arī iekārtotajā Baltā galdauta svētku piknika zonā pie Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas, kurā LMA glezniecības, stikla un metāla apakšnozaru studenti rīkos performances kopā ar jaunajiem Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfiem.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10 celta laikā no 1903. gada līdz 1905. gadam Rīgas pilsētas mākslas muzeja un Rīgas Mākslas veicināšanas biedrības vajadzībām. Tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija vācbaltiešu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis (1849–1919). Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis bez kapitālā remonta bija kalpojis jau 107 gadus, kad 2013. gada 22. janvārī tika parakstīts līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA “RE&RE”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+