×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

3. Eiropas leļļu mākslas festivālā godinās Rozi Stiebru, Veru Singajevsku un Viju Artmani

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šīs nedēļas nogalē, no 8. līdz 11. septembrim Rīgā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā risināsies trešais Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, kuru rīko Ināras Liepas ceļojošais leļļu Mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas domi un organizāciju “Live Riga”.

Šogad festivālā būs apskatāmi 110 izcilu mākslinieku darbi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, ASV, Japānas, Nīderlandes, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kipras, Spānijas, Francijas, Kazahstānas, Slovākijas, Čehijas, Vācijas!, kurus vienos tēma “Kino. Teātris. Mūzika”, pauda festivāla rīkotāja Ināra Liepa.

Izstādes saturs šoreiz dos iespēju iepazīt daudzu mākslas nozaru mākslinieku autordarbus no klasikas līdz avangardam, kā arī ļaus ieskatīties kino un teātra tērpu mākslinieku un scenogrāfu darbu aizkulisēs.

“Godināsim un pieminēsim izcilas personības Latvijas teātra un kino mākslā – aktrises Viju Artmani un Veru Singajevsku, tērpu mākslinieci Večellu Varslavāni. Teiksim sirsnīgu paldies Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam par mīļumu, ko daudzu gadu garumā bērnu sirsniņās radīja animācijas studijas “Dauka” filmas. Interesantas un iedvesmojošas festivāla dalībnieku no ASV, Japānas, Nīderlandes, Latvijas, Ukrainas prezentācijas atklās daudz interesanta ne tikai māksliniekiem, bet arī tiem, kuri vēlas par tādiem kļūt,” stāsta Liepa.

Festivālā gaidāma arī kāda neparasta intriga: kas vieno festivāla goda viesi – izcilu personību pasaules leļļu mākslā E.D.ž.Teiloru, kurš dzimis ASV, ar izcilu personību pasaules baleta un teātra mākslā Mihailu Barišņikovu, kurš dzimis Rīgā? To būšot iespēja uzzināt, apmeklējot konferenci 8. septembrī Dzelzceļa vēstures muzejā.

Festivāls ļaus novērtēt, cik daudzveidīgs ir materiālu klāsts, ko mākslinieki izmanto, radot lelles –porcelāns, plastika, stikls, koks, filcs, tekstils, papjēmašē, māls, metāls un citi materiāli.

Festivāla apmeklētājus gaida interesanta un aizraujoša kultūras programma, kurā gan tikšanās ar bērnu iemīļotās dziesmiņas “Joka pēc alfabēts” autori Indru Sproģi, gan Ditas Balčus teātra “Divas acis” izrādes “Kas par traku, tas par traku” izrāžu fragmenti, tāpat arī atmiņu stāsti par daudzu paaudžu mīļo aktrisi Veru Singajevsku, teātra granddāmu Viju Artmani un citām ievērojamām personībām.

“Rīkojot šo izstādi, mēs gadu no gada pārliecināmies, cik leļļu māksla var būt daudzveidīga – noslēpumaina, nopietna, provokatīva, maiga, jautra, sirsnīga, jutekliska, kliedzoša, dažkārt ne visiem saprotama un pieņemama, un tomēr tā ir ieņēmusi savu stabilu vietu mākslas pasaulē un atklāj arvien jaunas iespējas mākslinieku radošai izaugsmei. Autorleļļu māksla vairs nav tikai savrupa mākslas nozare – arvien biežāk lelles kā mākslas priekšmeti ienāk mūsu sadzīvē, veidojot īpašu noskaņu telpu interjeros, iepriecina vai pārsteidz kino un teātra izrādēs,” savā mīlestībā pret autorlellēm dalās festivāla rīkotāja Ināra Liepa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+