×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

30 tūkstoši Slovēnijas iedzīvotāju protestē pret taupības pasākumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku sestdien izgāja Ļubļanas ielās pēc Slovēnijas galveno arodbiedrību aicinājuma protestēt pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem, liecina protesta akcijas organizatoru sniegtā informācija.

Protesta akciju atbalstīja Slovēnijas Neatkarīgo arodbiedrību savienība (ZSSS) un valsts sektorā strādājošo arodbiedrība, kā arī studentu un pensionāru organizācijas.

Demonstranti ar autobusiem ieradās no visas Slovēnijas, tērpušies zilās un sarkanās vestēs ar arodbiedrību nosaukumiem, kā arī rokās turēja plakātus ar pret valdību vērstiem saukļiem.

“Mēs vēlamies dzīvot, nevis izdzīvot”, “Taupības politika=recesija” un “Valdība zaudē prātu, Slovēnija – savus jauniešus”, bija lasāms uz dažiem plakātiem.

Arodbiedrības apsūdzēja par Eiropas Savienības prasību izpildi, aizmirstot par valsts iedzīvotāju interesēm.

Slovēnijas darba lietu ministrs Andrejs Vizjaks piektdien norādīja, ka ir saprotama iedzīvotāju neapmierinātība ar taupības pasākumiem, tomēr uzsvēra, ka tiem, kas protestē pret taupības pasākumiem, nav reālas alternatīvas, ko darīt to vietā.

Pēc apmēram divas stundas ilgas demonstrācijas Ļubļanas centrā sanākušie izklīda un protesta akcija beidzās bez starpgadījumiem.

Slovēnija ir īstenojusi taupības pasākumus, par 8% samazinot valsts sektorā strādājošo algas, kā arī samazinot pensijas un sociālos pabalstus. Bažas par to, ka Slovēnija kļūs par nākamo eiro zonas dalībvalsti, kam nepieciešama ārēja palīdzība, rada milzīgais tā dēvēto slikto kredītu apmērs bankās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+