×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. februāris, 2017
Drukāt

“300 eiro par aploksni!” Vokālais pedagogs Kramiņš kļūst par “procentu upuri” (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Vokālais pedagogs Edgars Kramiņš “izbaudījis” Latvijas tiesu sistēmu, kad kopā tiesāšanās process viņam izmaksājis vairāk nekā 2500 eiro, par norisēm E. Kramiņa dzīvē stāstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”. Tiesa noraidīja viņa prasību par goda un cieņas aizskārumu, un viņam bija jāapmaksā ar tiesas procesu saistītie izdevumi, tostarp otras puses advokāta izdevumi.

Taču spriedumā neesot bijis norādīts bankas konts, ko viņš arī nav atradis. “Bez Tabu” stāstīja, ka kādu dienu E.Kramiņš saņēmis vēstuli no tiesu izpildītāja, ka viņam jāpilda tiesas spriedums. Tikai 1000 eiro vietā jāmaksā jau 1404,47 eiro. “Tikai tāpēc, ka tiesu izpildītājs ir ielicis vēstuli aploksnē un man atsūtījis,” raidījumam izteicās E. Kramiņš. Tiesu izpildītājs par darbu saņemot 335 eiro. Kramiņš uzskata, ka tas esot apzināti izdomāts mehānisms.

Raidījums izpētījis, ka šobrīd likums paredz, ka konta numurs tiek norādīts spriedumā, ja iesniegta prasība par mantisku piedziņu. Citos prasību veidos konta numura norādīšana nav noteikta ar likumu.

Gada sākumā Tieslietu ministrijas darba grupa šo jautājumu vērtējusi, un secināts, ka nepieciešamas izmaiņas, lai atvieglotu spriedumu izpildes procesu. Rosināts arī pagarināt termiņu, kurā atbildētājam jāsamaksā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tiesu izpildītāji-visnekrietnākie ar likumību neierobežotu neliešu banda,kas savas rijības dēļ rīkojas ciniskāk par savalaika čekas bandītiem Pat \cekisti pēc staļina laika nuzdrīkstējās cilvķu gluži vai pliku no vienīgā dzīvokļa iazlikt ,tad tagadējais sumpurņu brs to drīkst, acis nepamirkšķinot Visnecilvēcīgākie rīkļurāvēji !!!

 2. Kramijnam ir MILZIGA tiesashanaas pieredze un vins apzinati nemaksaa. Nav jau pirmaa reize.

 3. Par visu jāmaksā. Gribi kašķēties, būs tiesu izdevumi.

 4. ja ieviestu brivu ierocu apriti-garateti, musu tieslietu sistema uzlabotos reaktiva atruma. ari valdiba stradatu tikai tie kas nebaiditos no saviem pilsoniem……….protams -kartiba vienmer sakas ar lielaku vai mazaku haosu,tas ir neizbegami…man tadi noteikumi butu pienemaki neka bezjedzigas velesanas………

 5. Tava nelaime, ka tu vaino tiesu izpildītājus. Viņiem ienākumu kvotas noteic Tieslietu ministrija, iesniedzot Ministru Kabinetā noteikumu projektu, ko MK apstiprina. Es redzu, ka var nopelnīt tajā nozarē, eju strādāt. Kur es vainojams – tā nav Maksātnespējas administrācija, Vlats banka un citas iestādes, ka pati sev nosaka algas un izmanto iespējas grābt naudu. Tiesu izpildītājs pilda likumu, arī izpildes lietās. Visi tie Rasnači uzbrukumi tiesu izpildītājiem, man liekas, bija , drīzāk kā piesegs vispārejam beztiesiskumam tiesu varā. Pat jau lēš, ka Maksātnespējas administrācijas vainas dēļ esot nodarīts kaitējums valstij ap 200 miljonu apmērā. Kas tie par aprēķiniem un kā tie radās, neesmu informēts. Paskat, TV 24 banķieris Malsātnespējas administratorus apsauca par bandītiem. Vai tajā raidījumā nebiji arī tu? Neatceros.

  Ko es gribēju pateikt, Tu skaties un meklē, kur aug kājas valsts bandītismam, nevis ierindas darbiniekos un izpildītājos, no apakšas. Skaties, kas darās augšās, kas datavo likumus un lēmumus – augstākā nomenklatūra visu valsti pārvalda, naudas maisi valsti pārvalda. nenozākā ierindas darba darītājus.

  • Laikam esi tiesu izpildītājs ,kas savā nelietībā piezadzies līdz kaklam Nav svarīgi -ierēdņu apakšas vai augšas Bet svarīgi ,ka tiesu izpildītāji ir zeniskākais rīkļurāvēju bars ,kas zaudējis jebkuras cilvēciskuma aīpašības Vācu SS un zonderkomanda tālu atpalika no tiesu izpildītāju necilvēcības

 6. Domāju, ja kāds pateiks, ka valdībnieki, tiesas, ierēdņi utt ir krāpnieciski zagļi, tad šo personu gaida cietums par ”lieliskās valdības” apmelošanu.

 7. Latviešiem latviešu cienīga dzīve latviskā Latvijā? Laikam atkal Krievija vainīga?

 8. Izskatās pēc bandītisma, 1990.gada reketa.

 9. Kāda valsts pārvalde, tāda tieslietu (bez)sistēma. Mums viss ir izveidots tā lai ciestu cilvēki, bet neko nedarītāji, dzīvotu cepuri kuldami. Jācer ka tiesu izpildītāji (šāda tipa) vecumdienās nokļūs vēl cietsirdīgāku cilvēku varā un saņems pēc nopelniem. Novēlu – visu to pašu viņiem ko viņi Latvijas iedzīvotājiem, proti, nabadzību, slimības un izmisumu.

  • Un ,ja divs patiešām ir,tad šim nezvēru baram būtu pēc nāve selles katlos jāvārās Cerēsim ,ka tā notiksies Tas būtu tisnīgi ,viņiem sajust to, ko citiem zwemes virsū darījuši

 10. Lai Jums spēks un izturība!

 11. Muļķis ar augstāko izglītību,būtu vismaz pakaunējies nevis plātījies ar savu stulbumu.

  • Tieslietu ministriju vada nacionālie, tātad šāda prakse ir latviešiem cienīga!

  • Edgars Kramiņš aizskāris ļoti sāpīgu tēmu, jo nevar kādam labprātīgi pārskaitīt tiesas piespriesto naudu, ja nezin bankas kontu tai personai, kurai naudu pienākas saņemt. Diemžēl likumdošana nav sakārtota šajā jautājumā.
   Vēl nopietnāka problēma ir tiesu izpildītāju atlīdzība, jo tā ir vēl lielāka cilvēku aplaupīšana. Ministru Kabinets noteicis atlīdzību apmēru, ko tiesu izpildītāji nekaunīgi piemēro sev par labu arī tad, ja nav veikuši nekādas darbības parāda piedziņā, vienīgi nosūtījuši paziņojumu par sprieduma izpildi un parādnieks pats labprātīgi spriedumu izpildījis.

   • Es taču teicu tiesu izpildītāji ir sava vaida neatkarīgās Latvijas čekisti ,kas tāpat ,kā tolaik apbraukāja latvju sētas pēc saimnieku izsūtīšanas uz sibīriju un kopā ar pavadošām izkrāsotām m….ķelēm grāba visu ,kas mājās bija palicis Suņi ne cilvēki ,kaut gan lai sunītis atvaino mani pr pielīdzināšanu tiesu izpildītājiem

   • >> arni tad jau ar likumu ierēdņiem arī prāts piešķirams ,ja paši tik elementāras lietas nesaprot

Draugiem Facebook Twitter Google+