Mobilā versija
+9.8°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
2. decembris, 2013
Drukāt

Sveces simbolizē zvaigznes, aizbaida spokus un pareģo nākotni

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Sveču burvestības

Foto – Shutterstock.com
Gaišās svecīšu liesmiņas Adventes vainagā liecina – atkal tuvojas Ziemassvētki – cerību un brīnuma gaidu laiks.
Jau kopš cilvēces vēstures rītausmas iedegtās sveces mūsu senču mājās aizvien ir bijušas kā simbols viņu ilgām pēc garīgās gaismas, pēc uzticības pilnas paļaušanās uz augstākajiem spēkiem, pēc ticības, cerības, mīlestības. Lūgšanu un neskaitāmu rituālu laikā sveču liesmiņas ir iemiesojušas svētumu un strauji ritošo dzīvi, kuru kā pamatkodols caurstrāvo uguns šķīstošais spēks.

Kristīgajā tradīcijā sveces Adventes vainagā simbolizē zvaigznes, kas mirdzēja debesīs Jēzus dzimšanas brīdī, bet no skujām vītais un mūžzaļajiem āmuļiem greznotais vainags sevī iemieso apļa simbolā iekļauto bezgalību un dzīvības spēka nepārtrauktību. Uzskata, ka tradīcija Ziemassvētku gaidīšanas laika sākumu iezīmēt ar svecīšu iedegšanu Adventes vainagā radusies samērā nesen – 1833. gadā kādā no Hamburgas bērnunamiem, audzinātājam Henriham Vikkertam ierosinot svētku priekšvakarā nopīt lielu, skaistu svētku vainagu, pie kura sveču gaismā pulcējās bērni, klausoties Ziemassvētku stāstus. Tomēr zināms, ka jau viduslaikos senie ebreji savās mājās iededza sveces Hanuka svētkos, tāpat arī senie īri Ziemassvētku priekšvakarā goda vietā uz galda novietoja lauru lapu vainagu (atceroties Kristus ciešanas pie Krusta), kura centrā dega balta svece.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+