Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 28. maijs, 2017
2. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijas mūziķi piedalās festivālā Kiprā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dziedātāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta (elektronika) kopā ar Miku Čavartu (perkusijas) un Tomu Poišu (kontrabass) 2014. gada pirmajā dienā devušies uz “Lefkosia Loop Festival” Kiprā, ziņo Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC).

Viņu uzstāšanās notiks piektdien, 3. janvārī, Nikozijas “WhereHouse612”. Festivāla viesi tiks iepazīstināti ar latviešu mūziķu jaunāko programmu “Sauli sēju” īpaši Lefkozijas festivālam pielāgotā veidolā – akcentējot “loop” tehnikas piedāvātās iespējas programmas elektroniskajā sadaļā. Par “Sauli sēju” koncepciju, kuras centrā ir Birutas Ozoliņas dziedātās latgaliešu tautasdziesmas, mūziķi teic: “Tautas dziesma ir putns – skaists un brīvs, ko daudziem gribas ielikt krātiņā. Mēs centāmies nevis apgriezt tai spārnus, bet gan atrast ar to kopīgu, visiem mums saprotamu valodu”.

Biruta Ozoliņa un DJ Monsta nebūs vienīgie, kas elektroniskās mūzikas tehnikas festivālā “krustos” ar tradicionālās mūzikas vērtībām – arī velsiete Marija Kristīna (Maria Christina and the 7 Pedals) liks lietā tradicionālās arfas spēles iemaņas, bet kipriete Vasiliki Anastasiu, gatavojot savu programmu, folkloras tradīcijas iepazinusi Francijā, Turcijā, Katarā, Ķīnā un pat Brazīlijā.
“Lefkosia Loop Festival” viesi šogad būs arī MC Xander (Lielbritānija), NT Wave (Horvātija) , “on lacrimae” (Grieķija), plaši pārstāvēti būs arī paši kiprieši. Festivāls notiek trešo reizi, un Latvijas mūziķu dalība tajā iespējama, pateicoties EK programmas “Kultūra” finansētajam projektam “Minstrel”, kurā kā līdzorganizators darbojas LMIC.

Pievienot komentāru

Kas lielāks par karoti un zupas bļodu. Saruna ar Ausmu Kantāni (1)Uz Imanta dzimšanas dienu maijā Ausma Kantāne-Ziedone dzīvokļa lodžijas palodzi parasti apstādīja ar atraitnītēm. Tā bija viņas dāvana jubilāram.
Draugiem Facebook Twitter Google+