Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
3. janvāris, 2014
Drukāt

Daugavpilī nelielos veikalos problēmas ar atlikuma izdošanu eiro sīknaudā

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavpilī atsevišķās tirdzniecības vietās – pamatā nelielos veikaliņos – pārdevējām radušās problēmas ar atlikuma izdošana sīknaudā – monētās, kas mazākas par 50 eiro centiem.

Kā aģentūra LETA novēroja kādā apģērbu veikalā pilsētas centrā, kāds vīrietis, iegādājoties kreklu un kaklasaiti, iedevis pārdevējai dažus desmitus latu. Lai naudas atlikumu saņemtu pilnā apmērā, nevis noapaļotu līdz 50 eiro centiem, vīrietim nācies pašam piemeklēt sīknaudu.

Nedaudz izbrīnīts vīrietis bijis arī tad, kad ierastā kases čeka vietā par iemaksāto naudu viņam izrakstīts tā saucamais “mīkstais čeks”. Pārdevēja paskaidrojusi, ka kase veikalā pagaidām vēl nestrādājot un faktiski veikalā esot inventarizācija.

Uzraksts “Inventarizācija” vakar Daugavpilī rotājis arī vairāku citu mazo veikalu skatlogus, novēroja LETA.

Savukārt lielveikalos tirdzniecība noritējusi raiti, un problēmu ar norēķiniem pircējiem nav bijis. Samaksa par iegādāto preci pieņemta gan eiro, gan latos, gan arī norēķinoties ar bankas karti. Pircējam pateikta gan iemaksātā naudas summa gan latos, gan eiro, gan arī izdodamā summa eiro. Abas šīs summas atspoguļojas arī kases čekā.

Pēc aģentūras LETA sastapto iedzīvotāju stāstītā, dažās nelielās tirdzniecības un ēdināšanas vietās papildu grūtības pārdevējiem un kasieriem bieži vien sagādāja klienti, kas, norēķinoties par nelielu pirkumu, deva lielas nominālvērtības latu banknotes, tādējādi cenšoties sev atrisināt latu apmaiņas pret eiro jautājumu.

Tāpat ne visur Daugavpilī bija iespējams norēķināties ar bankas karti.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+