×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

33 gadu vecumā mirusi pazīstamā F-1 testu pilote de Viljota

LETA/EPALETA/EPA

Piektdienas rītā kādā no Spānijas pilsētas Sevlijas viesnīcām 33 gadu vecumā mirusi bijusī Pirmās formulas (F-1) komandas “Marussia” testu pilote spāniete Marija de Viljota, vēsta BBC.

 

Vēl nav noskaidrots sportistes nāves cēlonis, bet Seviljā viņa bija ieradusies, lai prezentētu savu autobiogrāfiju.

Tikmēr jau vairākas F-1 komandas izteikušas līdzjūtību de Viljotas tuviniekiem.

“Izsakām visdziļāko līdzjūtību de Viljotas ģimenei un draugiem. Viņas drosme, apņēmība un cerība bija piemērs un iedvesma daudziem. Viņas ļoti pietrūks šim sporta veidam,” teikts “Mercedes” paziņojumā.

Kā zināms, aizvadītā gada jūlijā Lielbritānijas pilsētā Daksfordā notikušajos testos de Viljotas vadītā formula ietriecās kravas automašīnā, kas bija novietota trasē. De Viljota savu testa braucienu jau bija veikusi, taču pēc tam pēkšņi veica paātrinājumu un ietriecās smagās mašīnas aizmugurē. Sportiste avārijā zaudēja labo aci.

Pēc avārijas viņa atklāja, ka joprojām ciešot stipras galvassāpes, kā arī neesot atguvusi ožu un garšas sajūtu.

Marija de Viljota par “Marussia” komandas testu piloti tika apstiprināta 2012.gada marta sākumā. Toreiz “Marussia” par kādreizējā F-1 braucēja Emilio de Viljota meitas piesaistīšanu sastāvam paziņoja dienu pirms Starptautiskās sieviešu dienas. De Viljota līdz tam bija brauksi dažādos sacīkšu seriālos, kā, piemēram, Spānijas F-3 čempionātā un Deitonas 24 stundu sacensībās. Pirmoreiz de Viljota F-1 automašīnu izmēģināja 2011.gada augustā, kad nobrauca 300 kilometrus “Lotus Renault” komandas kokpitā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+