×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Bahs kokļu skaņās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Johana Sebastiana Baha mūzika neparastā – kokļu ansambļa “Cantata” – izpildījumā būs dzirdama 29. janvārī plkst.19.00 koncertzālē “Ave sol”, portālu LA.lv informēja koncerta rīkotāji.

Koncertprogrammā iekļauti tādi pazīstami J.S.Baha skaņdarbi kā Tokāta un fūga d-moll, kā arī Prelūdija no Čella svītas Nr.1, Ārija no Orķestra svītas Nr.3 un citi.

Bahs ir baroka laika vācu komponists, kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem skaņražiem. Savas dzīves laikā Bahs tika godāts kā izcils ērģelnieks un klavesīnists, bet netika atzīts kā komponists, un tikai pēc ļoti daudziem gadiem, mūzikas satura filozofiskais dziļums un ētiskā jēga ģeniālos skaņdarbus izvirzīja pasaules šedevru vidū.

Koncertorganizācijas “Ave sol” koklētāju ansamblis “Cantata” dibināts 2010. gadā. Tajā apvienojušās Rīgas P. Jurjāna mūzikas skolas absolventes un audzēknes, kuras mācību laikā ir kļuvušas par dažādu Latvijas un starptautisku konkursu un festivālu laureātēm gan kā solistes, gan kā ansambļa dalībnieces. “Cantata” veido gan latviešu tautas mūzikas apdares, gan dažādu laikmetu un stilu mūzikas pārlikumi koklētāju ansamblim. Ansamblī muzicē Dārta Zelma Skrastiņa, Līga Griķe, Madara Ivanovska, Katrīna Anna Skrastiņa un Sabīne Ādamsone. Mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte.

Ieeja koncertā bez maksas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+