Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Pensionāri vairākās jomās var maksāt samazināto patentmaksu

LETALETA

Pensionāri – saimnieciskās darbības veicēji no šā gada 1.janvāra vairākās saimnieciskās darbības jomās var maksāt samazināto patentmaksu, kas ir 17 eiro gadā vai deviņi eiro pusgadā, portālu “LA.lv” informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Samazināto patentmaksu ir tiesības maksāt šādos gadījumos: personai ir piešķirta vecuma pensija (tajā skaitā, priekšlaicīgi); personas saimnieciskās darbības ieņēmumi pirmstaksācijas – 2013. gadā nepārsniedz 3000 eiro (2108,41 latu); persona nav fiksētā nodokļa vai mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vai saimnieciskās darbības veicējs; persona nenodarbina citas personas; persona nestrādā algotu darbu.

Samazināto patentmaksu var maksāt par ādas un tekstilizstrādājumu amatniecību, apģērbu un apavu izgatavošanu un labošanu, pulksteņu un slēdzeņu labošanu, kā arī citiem sadzīves pakalpojumiem, amatniecības izstrādājumu izgatavošanu; floristiku; privātajiem mājsaimniecības un mājas aprūpes pakalpojumiem.

Samazinātā patentmaksa ir patentmaksas veids – vienots fiksēts maksājums, kas ietver iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus par fiziskās personas saimniecisko darbību. Samazinātā patentmaksa ir galīgs nodokļa maksājums par kalendāra gadu (17 eiro) vai sešiem mēnešiem (deviņi eiro).

Fiziskā persona iesniegumu par reģistrāciju patentmaksas vai samazinātās patentmaksas veikšanai iesniedz VID un veic samazinātās patentmaksas maksājumu attiecīgajā valsts budžeta kontā. Iesnieguma veidlapa “Iesniegums VID par reģistrāciju patentmaksas vai samazinātās patentmaksas veikšanai” pieejama www.vid.gov.lv sadaļā “Veidlapas un iesniegumi”, izvēloties tēmu “Iedzīvotāju ienākuma nodoklis”.

Plašāka informācija par samazināto patentmaksu pieejama www.vid.gov.lv sadaļā “Saimnieciskās darbības veicēji” vai informatīvajā materiālā “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” attiecībā uz samazinātās patentmaksas piemērošanu”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties tematu “Nodokļi”, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai izmantot iespēju “Uzdod jautājumu VID”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+