Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Pensionāri vairākās jomās var maksāt samazināto patentmaksu

LETALETA

Pensionāri – saimnieciskās darbības veicēji no šā gada 1.janvāra vairākās saimnieciskās darbības jomās var maksāt samazināto patentmaksu, kas ir 17 eiro gadā vai deviņi eiro pusgadā, portālu “LA.lv” informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Samazināto patentmaksu ir tiesības maksāt šādos gadījumos: personai ir piešķirta vecuma pensija (tajā skaitā, priekšlaicīgi); personas saimnieciskās darbības ieņēmumi pirmstaksācijas – 2013. gadā nepārsniedz 3000 eiro (2108,41 latu); persona nav fiksētā nodokļa vai mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vai saimnieciskās darbības veicējs; persona nenodarbina citas personas; persona nestrādā algotu darbu.

Samazināto patentmaksu var maksāt par ādas un tekstilizstrādājumu amatniecību, apģērbu un apavu izgatavošanu un labošanu, pulksteņu un slēdzeņu labošanu, kā arī citiem sadzīves pakalpojumiem, amatniecības izstrādājumu izgatavošanu; floristiku; privātajiem mājsaimniecības un mājas aprūpes pakalpojumiem.

Samazinātā patentmaksa ir patentmaksas veids – vienots fiksēts maksājums, kas ietver iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus par fiziskās personas saimniecisko darbību. Samazinātā patentmaksa ir galīgs nodokļa maksājums par kalendāra gadu (17 eiro) vai sešiem mēnešiem (deviņi eiro).

Fiziskā persona iesniegumu par reģistrāciju patentmaksas vai samazinātās patentmaksas veikšanai iesniedz VID un veic samazinātās patentmaksas maksājumu attiecīgajā valsts budžeta kontā. Iesnieguma veidlapa “Iesniegums VID par reģistrāciju patentmaksas vai samazinātās patentmaksas veikšanai” pieejama www.vid.gov.lv sadaļā “Veidlapas un iesniegumi”, izvēloties tēmu “Iedzīvotāju ienākuma nodoklis”.

Plašāka informācija par samazināto patentmaksu pieejama www.vid.gov.lv sadaļā “Saimnieciskās darbības veicēji” vai informatīvajā materiālā “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” attiecībā uz samazinātās patentmaksas piemērošanu”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties tematu “Nodokļi”, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai izmantot iespēju “Uzdod jautājumu VID”.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (19)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+