×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Induļa Kalniņa daiļrades pagriezieni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galerijā “Mākslas Banka” Rīgā no 31. marta līdz 12. aprīlim skatāma Induļa Kalniņa gleznu personālizstāde “Pagriezieni”, vēsta galerijas pārstāvji.

Indulis Kalniņš – sākotnēji pazīstams dizaina grafikas un plakātu mākslinieks – jau ilgāku laiku strādā glezniecības jomā. Interese par “krāsu mākslu” radusies pakāpeniski, bet nopietnas aprises ieguvusi astoņdesmito gadu otrajā pusē.

Jaunākās personālizstādes ievadā, komentējot savu radošo darbību, mākslinieks raksta: “Gleznojot, tēmas izvēlos pēc noskaņojuma vai jauniem iespaidiem par redzēto. Mēģinu vispārināt un abstrahēt lietas, parādīt savas izjūtas un attieksmi pret tām. Tēmas un sižeti mainās kā pati dzīve, tāpēc mēģinu nodot tās sajūtas un noskaņas, kas manī mīt. Domāju, ka mums katram vajag pārtraukt ikdienas ierasto ritmu un pasmaidīt.”

Izstādes nosaukums “Pagriezieni” izvēlēts tādēļ, ka dzīve ik mirkli sastāv no daudziem pagriezieniem un ved mūs uz kaut ko jaunu un neatklātu. Izstādē skatāmi gan mākslinieka jaunākie darbi, kas tapuši 2013.gadā, kā arī neliels ieskats iepriekšējo gadu veikumā.

Indulis Kalniņš, dzimis 1945. gadā, Rīgā, 1978. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu. Personālizstādes 1990. un 1995. gadā Rīg, gleznas izstādītas galerijās un atrodas privātkolekcijās Latvijā, Holandē, Zviedrijā, Vācijā, Francijā, ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+