×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

36 arestēti, 16 ievainoti. Anglijas fani turpina apkaunot savu nāciju (10)

ReutersReuters

Anglijas futbola līdzjutēji trešdien radījuši nekārtības Lillē, iesaistoties sadursmēs ar Francijas policiju, kuru iznākumā 36 angļi arestēti, bet 16 cilvēkiem bija nepieciešama mediķu palīdzība.

“Anglijas fani ignorējuši Futbola asociācijas lūgumu, iesaistoties cīņās un sadursmēs ar Francijas policiju, darot kaunu visai nācijai un mūsu futbolam,” par trešdienas notikumiem Lillē raksta Lielbritānijas medijs “Independent”.

No situācijas tālākas eskalācijas glābuši piesaistītie Lielbritānijas policijas pārstāvji, kuri reibumā esošos angļu fanus pratuši pārrunu ceļā daļēji nomierināt. Tiesa, Francijas policijas pacietības mēru līdz galam pārbaudīt neizdevās, kas pret angļu līdzjutējiem pielietoja asaru gāzi.

Trešdienas vakarā Anglijas izlases līdzjutēji iesaistījušies vairākos incidentos un kautiņos ar Francijas izlases atbalstītājiem, kas bija devušies ielās nosvinēt savas komandas 2:0 uzvaru pār Albāniju.

Interesanti, ka trešdien Anglijas izlase nemaz nespēlēja Lillē. Tur notika Krievijas un Slovākijas izlašu spēle, kamēr Anglijas un Velsas izlases šodien tiksies 40 kilometrus attālajā Lānsā.

Anglijas un Krievijas izlašu līdzjutēji iesaistījās pamatīgās ielu kaujās pirms savstarpējās spēles Marseļā, taču Lillē no jaunas savstarpējas būtiskas vardarbības izdevies izvairīties. Bijuši vien daži sīki incidenti.
Bez grēka Lillē nav palikuši arī Krievijas izlases līdzjutēji, daži no tiem nogādāti policijas iecirknī.

Otrdien Francijas policija aizturēja 43 Krievijas izlases līdzjutējus, reaģējot uz nedēļas nogalē Marseļā notikušajām sadursmēm. Krievijas Ārlietu ministrija trešdien izsauca Francijas vēstnieku Maskavā, lai pieprasītu paskaidrojumus.
“Krievijas Ārlietu ministrija izsauca Francijas vēstnieku Žanu Morisu Ripēru,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā, piebilstot, ka “turpmāka pretkrievisko noskaņojumu uzkurināšana (..) var ievērojami pasliktināt gaisotni Krievijas-Francijas attiecībās”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Krieviem piedraudēja ar komandas diskvalifikāciju. Angļiem pakratīja pirkstu un teica – nu, nu! Protams, ka tā ir netaisnība un pretkrievisku noskaņojumu radīšana!
  Ka krievu huligāni nav apcietināti – tam xxx – nav ienācis prātā, ka krievu huligānu tur nemz nebija?
  Propaganda, pretkrievu propaganda, un tikai!

  • Tu, kolorado vateni, esi slepkavu aizstāvis – pēc “poņaķijām” dzīvojošs cietumnieku urka – necilvēks.

 2. Angļi “ne pa kapeiku” nav labāki par krieviem. Ar kuras valsts tūristiem Rīgā vislielākās problēmas?

 3. No Anglijas fanu sadursmes ar fraņču policiju bija iespējams izvairīties, ja Francijas policija būtu savos pienākumu augstumos pēc Anglijas : Krievijas komandu spēles notikušā brutālā krievu fanu uzbrukuma Anglijas komandas līdzjutējiem savaldīšanā, kas ir beidzies ar vienu īru izcelsmes angļu komandas līdzjutēja nāvi un bez neviena reāla krievu huligāna apcietināšanas. Francijas policijai ir jāuzņemas atbildība par notikušo slepkavību. Mani neizbrīna angļu fanu reakcija, bet infantilā Francijas policija. Šai valstij nebūtu vēlams uzticēt starptautisku spēļu rikošana, kamēr tā spēj nodrošināt kārtību un drošību spēļu norises vietā un laikā.

  • Atsūti pirmavotu par nogalinātu, citādi uzskatīšu par propagandu! Bet sākās tribīnēs ar to, ka angļu fani slikti uzvedās Krievijas himnas laikā. Ja būtu beidzies 0:1, krievi būtu morāli sagrauti un drīzāk meklētu savas valsts treneri, lai piesistu to. Pēc 1:1 krievu faniem dūša uzkāpa bēniņos

   • Varbūt ka lasi angļu vai vācu valodā, vai skaties šo valstu TV. Neizprotams informācijas avotu pretējais skatījums uz šo incidentu. Izskatās pēc pasūtījuma provokācijas.

   • Varbūt lasi angļu vai vācu valodās, vai skaties Anglijas, Vācijas TV. Neizprotams ir informācijas avotu pretējais (par 180 grādiem atšķirīgais) skatījums. Izskatās pēc pasūtījuma provokācijas. Krievi ir varen makteni uz to.

 4. No Anglijas fanu sadursmes ar fraņču policiju Lillē bija iespējams izvairīties, ja Francijas policija būtu savos pienākumu augstumos pēc Anglijas : Francijas komandu spēles notikušā brutālā krievu fanu uzbrukuma Anglijas futbola faniem savaldīšanā, kas ir beidzies ar viena īru izcelsmes līdzjutēja nāvi un bez neviena reāli apcietināta krievu huligāna. Francijas policijai jāuzņemās atbildība par notikušo slepkavību. Mani neizbrīna angļu futbola līdzjutēju reakcija, bet infantilā Francijas valsts policija. Šai valstij vairs nebūtu vēlams uzticēt starptautiska līmeņa spēļu rīkošanu, kamēr tā spēs nodrošināt kārtibu spēļu norises vietā un laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+