×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Novados būs pieejami 3,63 miljoni eiro bezmaksas interneta pieejas punktu attīstībai

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumu novirzīt papildu 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidei un jau esošo pilnveidei novadu pašvaldībās, liecina VARAM informācija.

Tādējādi Latvijas novados tiks paaugstināta ne tikai iedzīvotāju piekļuve bezmaksas internetam, bet arī sniegts atbalsts tūrisma attīstībai reģionos, jo tūristiem būs atvieglotas iespējas iegūt informāciju par uzņēmēju piedāvātajiem pakalpojumiem novadā, norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA).

Viņaprāt, būtiski, lai, līdzīgi kā Igaunijā, kur izvietotas ceļa zīmes ar informāciju par bezmaksas interneta pieejas punktiem, šī informācija būtu pieejama arī Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem.

Lai uzlabotu iedzīvotāju piekļuvi internetam reģionos, ar ERAF līdzfinansējuma atbalstu tiks izveidoti gan tā sauktie “pilna servisa” interneta pieejas punkti, gan bezvadu interneta pieejas zonas ar vismaz 50 metru darbības rādiusu. “Pilna servisa” interneta pieejas punktos interesentiem būs pieeja datortehnikai, tostarp iespēja digitalizēt un izdrukāt dokumentus.

Šādu atbalstu paredz programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” aktivitāte “Publisko interneta pieejas punktu attīstība”, kur katrai novadu pašvaldībai projektu īstenošanai paredzēta konkrēta atbalsta kvota.

Kvotas aprēķinātas, ņemot vērā teritoriālo vienību un iedzīvotāju skaitu katrā novadu pašvaldībā, teritorijas attīstības indeksu Latvijas plānošanas reģionos, kā arī Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu interneta pieslēguma un pieejas punktu izveidei 2004.-2006. gada plānošanas periodā un interneta pieslēgumu skaitu mājsaimniecībās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+