“36,6″ 2014. gada maijā 0

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

Žurnāla 36,6ºC maija numurā lasiet:

“Mans bērns viens pats dzīvojas garderobē, kamēr visi pārējie ir nodarbībās. Prasīju audzinātājai: jums šķiet normāli, ka bērns šādi sevi izklaidē? Saņēmu atbildi, ka viņš katru dienu tā dara,” žurnālam 36,6 ° C stāsta Laima. Aināram diagnosticēja autismu un vēlāk to atklāja arī viņa jaunākajam brālītim. Kas tas ir un kā vecākiem pieņemt, ka viņu atvasei ir autiskā spektra traucējumi?

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Kolēģi savulaik viņu saukāja par šamani, šarlatāni. Par spīti tam, adatu terapeite un homeopāte Anna Kaļķe jau padomju laikā pacientus pierakstīju pat četrus mēnešus uz priekšu. Pašlaik viņa ir cienīta un augstu vērtēta gan pacientu, gan citu ārstu vidū, taču nebeidz meklēt un izglītoties.

Rubrikā “Zem lupas” – antidepresanti. Tiem nudien nav pārlieku laba slava, taču, atbilstoši lietoti, šie medikamenti var palīdzēt pārvarēt grūtus dzīves brīžus, kā arī izārstēt depresiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Radiniekiem sāpošu sirdi jānoskatās, kā cilvēks smok, jo pat vistuvākais nevar palīdzēt otram elpot. Tāds ir skumjais stāsts par HOPS – hronisku obstruktīvu plaušu slimību, kam sevi nolemj neskaitāmi smēķētāji.

Vai viņi taisa jokus kā cirkā? Kāda ir daktera klauna darbdiena? Kas jāprot un jāzina, lai varētu strādāt bērnu slimnīcā? 36,6 ° C eksperimentē un darba gaitās novēro divus “dakterus” ar sarkanajiem bumbiņdeguniem.

Daži cilvēki emociju izpausmē līdzinās košam salūtam, citi turpretī vairāk atgādina svecīti, jo neizpauž emocijas vai reaģē blāvi un neizteiksmīgi. Kāpēc vieni ir “bremzes”, bet citi – “viesuļi”? Lasiet rubrikā “Psiholoģija”!

Rubrikā “Neparasts sports” – par petanku. Šī Latvijā pagaidām maz zināmā nodarbe uzskatāma par īstu tautas sporta veidu – nav vajadzīgi milzu ieguldījumi, bet par laukumu der vai katrs nomaļš lauku ceļš. Arī ārkārtīga fiziskā izturība vai veiklība nav nepieciešama. Patiks tiem, kuri raduši septiņreiz nomērīt un tad griezt!

Dīkdienība, garlaicība un nīkšana mums nav raksturīga! Uldis brauc ar velosipēdu, Anna kopš trīs gadu vecuma dejo, bijušais sports skolotājs Uldis aizrautīgi meklē arvien jaunus piedzīvojumus, Gunta orientējas mežā un bērnu audzināšanā, bet Rihards prieka pēc skrien. Visus šos žurnāla 36,6 ° C maija numura varoņus, tāpat kā daudzus lasītājus vieno prieks, ko sagādā izkustēšanās.