Grāmatas
Veselam

“36,6″ 2014. gada jūnijā 0

abonet_pogapirkt_poga

 

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

Žurnāla 36,6 ºC jūnija numurā:

Latvijas Televīzijā žurnālists Jānis Geste uz darbu dodas ar prieku, kaut gan gadās arī smagi brīži – pēc Zolitūdes traģēdijas, nemitīgi ziņojot par cietušajiem un upuriem, sašķobījās veselība. Lai kļūtu labāk, Jānis atmeta smēķēšanu.

Atklāts stāsts par ģimenes izvēli radīt bērnu ar donora spermu. “Vīra ģimene par to bija šokā, brālis ieteica adopciju, sacīdams: ja nevar būt kopīgs bērns, labāk lai nav neviena, nevis tikai sievas bērns! Tad mans vīrs brālim pateica skaistākos vārdus, ko no vīrieša esmu jelkad dzirdējusi…”

Dot vēsu ēst, vēsu dzert, ļaut iet remdenā vannā, netuntuļot un katru saaukstēšanos neuztvert kā drāmu – tādus padomus rubrikā “Dzīves garša profesijā” dod pieredzējusī Bērnu slimnīcas pediatre Dzintra Celmiņa.

Gandrīz ikvienam gadījies, ka uzmetas nātrene – sārtas joslas apņemti, piepacelti ādas laukumi ar bālāku vidu. Bieži tā drīz vien pāriet, bet dažkārt alergologam nākas kļūt teju vai par detektīvu, lai noskaidrotu, kas to izraisījis.

Rubrikā “Zem lupas” aplūkojam jaunu ārstēšanas metodi – triecienviļņu terapiju. Īpaši noderīgi tiem, kurus nomoka kalcinātu un osteofītu izraisītas problēmas.

Izvērsti izskaidrots, kas īsti ir radikulīts, kāpēc tas piemeklē un kā to ārstē. Kā vienmēr, svarīgi noskaidrot cēloni. Reizēm to iespējams novērst ar zālēm un fizioterapiju, citreiz palīdz operācija.

Rubrikā “Viena kaite, trīs dakteri” trīs eksperti analizē roku tirpšanas varbūtējos cēloņus un ārstēšanas metodes. Protams, gadās, ka roka vienkārši nogulēta – tad pie daktera nav jāskrien!

Šajā žurnāla numurā aizsākam jaunu rubriku “Sanatorijas”, lai iepazītos ar Latvijas medicīniskās rehabilitācijas iestāžu piedāvājumu. Pirmajā ielūkojamies sanatorijā “Belorusija”. Tajā ir pašiem savs minerālūdens urbums, sniedzot iespēju izpeldēties minerālūdens baseinā.

Panikas lēkmes, bailes uzstāties publikas priekšā, milzu stress pirms pārbaudījumiem, smaga depresija… Tas viss liedza piepildīt sapņus par muzicēšanu un studijām izraudzītajā specialitātē. Tomēr Kristīne Leja izārstējās un atrada ceļu, kā savus mērķus sasniegt. Lasiet rubrikā “Nepadodos”!

Vēl 36,6 ºC jūnija numurā – par piekarināmajiem trenažieriem, jāšanas sportu kā dzīvesveida daļu un pārgājieniem pa masu tūrisma neskartiem dabas nostūriem. Žurnāls 36,6 ºC – katram, kurš grib būt vesels!

LA.lv