Grāmatas
Veselam

“36,6″ 2014. gada jūnijā0

 

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

Žurnāla 36,6 ºC jūnija numurā:

Latvijas Televīzijā žurnālists Jānis Geste uz darbu dodas ar prieku, kaut gan gadās arī smagi brīži – pēc Zolitūdes traģēdijas, nemitīgi ziņojot par cietušajiem un upuriem, sašķobījās veselība. Lai kļūtu labāk, Jānis atmeta smēķēšanu.

Atklāts stāsts par ģimenes izvēli radīt bērnu ar donora spermu. “Vīra ģimene par to bija šokā, brālis ieteica adopciju, sacīdams: ja nevar būt kopīgs bērns, labāk lai nav neviena, nevis tikai sievas bērns! Tad mans vīrs brālim pateica skaistākos vārdus, ko no vīrieša esmu jelkad dzirdējusi…”

Dot vēsu ēst, vēsu dzert, ļaut iet remdenā vannā, netuntuļot un katru saaukstēšanos neuztvert kā drāmu – tādus padomus rubrikā “Dzīves garša profesijā” dod pieredzējusī Bērnu slimnīcas pediatre Dzintra Celmiņa.

Gandrīz ikvienam gadījies, ka uzmetas nātrene – sārtas joslas apņemti, piepacelti ādas laukumi ar bālāku vidu. Bieži tā drīz vien pāriet, bet dažkārt alergologam nākas kļūt teju vai par detektīvu, lai noskaidrotu, kas to izraisījis.

Rubrikā “Zem lupas” aplūkojam jaunu ārstēšanas metodi – triecienviļņu terapiju. Īpaši noderīgi tiem, kurus nomoka kalcinātu un osteofītu izraisītas problēmas.

Izvērsti izskaidrots, kas īsti ir radikulīts, kāpēc tas piemeklē un kā to ārstē. Kā vienmēr, svarīgi noskaidrot cēloni. Reizēm to iespējams novērst ar zālēm un fizioterapiju, citreiz palīdz operācija.

Rubrikā “Viena kaite, trīs dakteri” trīs eksperti analizē roku tirpšanas varbūtējos cēloņus un ārstēšanas metodes. Protams, gadās, ka roka vienkārši nogulēta – tad pie daktera nav jāskrien!

Šajā žurnāla numurā aizsākam jaunu rubriku “Sanatorijas”, lai iepazītos ar Latvijas medicīniskās rehabilitācijas iestāžu piedāvājumu. Pirmajā ielūkojamies sanatorijā “Belorusija”. Tajā ir pašiem savs minerālūdens urbums, sniedzot iespēju izpeldēties minerālūdens baseinā.

Panikas lēkmes, bailes uzstāties publikas priekšā, milzu stress pirms pārbaudījumiem, smaga depresija… Tas viss liedza piepildīt sapņus par muzicēšanu un studijām izraudzītajā specialitātē. Tomēr Kristīne Leja izārstējās un atrada ceļu, kā savus mērķus sasniegt. Lasiet rubrikā “Nepadodos”!

Vēl 36,6 ºC jūnija numurā – par piekarināmajiem trenažieriem, jāšanas sportu kā dzīvesveida daļu un pārgājieniem pa masu tūrisma neskartiem dabas nostūriem. Žurnāls 36,6 ºC – katram, kurš grib būt vesels!

LA.lv
LA
LA.LV
Grāmatas
“Dzīvot laimīgi pēc Mēness fāzēm. Veselība, saimniecība, ēšana”
19. septembris, 2017
LA
LA.LV
Grāmatas
“Dzīvesziņas gadagrāmata 2018
13. septembris, 2017
LA
LA.LV
Grāmatas
Gergejs Kisa un Katja Reidere “Dakteris steidzas palīgā!”
13. septembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kariņš pauž pārliecību, ka Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
56 minūtes