×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

“36,6″ 2014. gada martā

366_03-2014

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

Žurnāla 36,6ºC marta numurā lasiet:

“Goda vārds, bija grūti noliekties, lai aizšņorētu kurpju aukliņas!” Mūziķis Normunds Pauniņš atceras laiku, kad bija pārmēru pieņēmies svarā, un stāsta, kā viņam izdevās tikt vaļā no liekajiem kilogramiem.

Kad jālemj, vai no valsts budžeta apmaksāt dārgas zāles, kas kolorektālā vēža pacientu dzīvi pagarinātu par dažiem mēnešiem, allaž sākas smagas diskusijas. Par cik mēnešiem cilvēka dzīves esam gatavi maksāt? Un kā varam zināt, ka viena cilvēka dzīves četri mēneši nav svarīgāki kā cita cilvēka 12 mēneši? Par smagiem jautājumiem spriež onkoloģe un ķīmijterapeite Signe Plāte.

Vai adatu terapija ļauj dzemdēt bez sāpēm? Pēc topošās māmiņas vēlēšanās dzemdībās nesen piedalījusies sertificēta akupunktūras ārste Ārija Cipruse un likusi lietā savas zināšanas.

Ja notiktu, kā iecerējusi daba, meitenes varētu dzemdēt drīz pēc mēnešreižu parādīšanās un mūža laikā laistu pasaulē vismaz 20 bērnu. Ar ķīmiskiem preparātiem dabu iespējams piemānīt. Rubrikā “Zem lupas” – hormonālā kontracepcija.

Lai pierādītu, ka gastrītu un čūlu izraisa nevis nepareizs uzturs vai stress, bet gan noteikta veida baktērijas, zinātnieks Berijs Māršals iedzēra šķidrumu ar šīm sīkbūtnēm. Viņš saslima, izārstējās un par atklājumu saņēma Nobela prēmiju, taču helikobaktēriju izraisītās veselības problēmas pacientus un ārstus nodarbina vēl joprojām.

Ūdenim nemaz nav jābūt 100 grādu karstumā, lai, nejauši aplejoties, bērns gūtu apdegumus. Šādu brūču kopšana prasa īpašu rūpību un zināšanas, tāpēc pat šķietami nelielu apdegumu gadījumā bērns noteikti jārāda ārstam! Vairāk par to – rubrikā “Vesels bērns”.

Kaut gan par normālu ķermeņa temperatūru mēdz uzskatīt mūsu žurnāla nosaukumā minētos 36,6 grādus pēc Celsija, pat veseliem cilvēkiem ķermeņa temperatūra nav nemainīgs lielums! Par ko signalizē temperatūras svārstības?

Agrāk ārsti pacientiem ar gūžas locītavu deformāciju ieteica kustēties mazāk. Tagad turpretī iesaka vairāk fizisku aktivitāšu. Vai kustības, zāles un liekā svara nomešana palīdz izvairīties no lielo locītavu protezēšanas vai tikai attālina operāciju?

Noskaidrojam, kas slēpjas zobu pastas tūbiņā! Cik kaitīgs vai nekaitīgs ir fluorīds un triklozāns, ar ko atšķiras baltinošās un balinošās pastas, kādi ir dabiskie zobu kopšanas līdzekļi.

Kustīgam dzīvesveidam veltītajā žurnāla daļā – vingrojumi, kas palīdzēs tikt vaļā no ziemā uzkrātajiem liekajiem tauciņiem. Žurnāliste Aija Lietiņa izmēģina zumbas dejošanu, bet lubāniete Elza Reitere rubrikā “Nepadodos” atklāj savu dzirkstošo dzīvesstāstu – enerģijas deva garantēta!

Ēdienu sadaļā – dažādos veidos pagatavots lēts un visiem pieejams produkts – reņģes! Arī par ājurvēdas skatījumu uz dažādiem dārzeņiem, bet rubrikā “Eksperiments” – kā žurnāla 36,6 °C redakcijas palodze pārvērtās zaļā dobē.

Lasi vēl

“Tumšā naktī piedomāju pie Martiņas, un labajā pusē parādās spilgta bumba ar gaišzilu iekšpusi, slīd līdzas. Bateriju nevajag. Bet sajūtās prieks.” Rubrikā “Citāda dziedināšana” – Zilākalna Martas skolnieks Aldis Ķeviņš.

Balts suns, plaša māja, materiāli nodrošināta ģimene. Tāds bija Marata ideālais dzīves modelis, taču, tiecoties pēc tā, viņš visu zaudēja: sabeidza veselību, sieva pameta, ikdienā ienāca alkohols un depresanti. Rubrikā “Man izdevās” – par to, kas viņam palīdzēja mainīt skatījumu uz dzīvi un vērtībām.

Kājas un rokas trīc, mute sausa, bet vienlaikus jāspēj veikt neiespējams daudzums darbību. Tā vai līdzīgi jutušies daudzi, cenšoties iemācīties braukt ar auto. Dažam bailes no transportlīdzekļa un satiksmes tā arī neizdodas pārvarēt, tomēr tas ir iespējams! Padomus dod psihoterapeite un Drošas braukšanas skolas instruktors.

Kad pirmās loksnes bija jāved uz veikalu, pa ceļam tās smaržoja pēc svaigi pļautas zāles. Lietā var likt arī smilgas, papardes, ziedlapiņas, pat melno tēju un kūdru! Rubrikā “Zaļais” – par pašdarinātu papīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+