×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Zinātnieku kafejnīcā vētīs Rīgas vēsturi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 8. maijā, plkst. 18.00 notiks Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīca par tēmu “Rīga – Baltijas jūras reģiona metropole”, kurā tiks aplūkoti nozīmīgākie periodi Rīgas vēsturē no viduslaikiem līdz pat 20. gadsimtam, liecina informācija Latvijas Universitātes portālā.

Rīga astoņu gadsimtu laikā piedzīvojusi attīstību, sākot dzīvi kā nozīmīgs viduslaiku tirdzniecības centrs Hanzas reģiona ietvaros, vēlāk kļūstot par nozīmīgu rūpniecības un zinātnes centru 19. gadsimtā. Starp citu, tieši Rīgā dibināta pirmā tehniskā augstskola Krievijas impērijā. Savukārt 20. gadsimta sākumā Rīgai piešķirts jauns statuss – jaunas un neatkarīgas valsts galvaspilsēta, lai turpmākos gados, par spīti lielajiem un bieži vien nežēlīgajiem vēstures notikumiem, rūpētos par šim reģionam piederīgas kultūras attīstību.

Par svarīgākajiem notikumiem šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētas vēsturē Zinātnes kafejnīcas pasākumā runās LU Vēstures un filozofijas fakultātes mācībspēki. Kompetentākais viduslaiku vēsturnieks Latvijā, profesors Dr. hist. Ilgvars Misāns stāstīs par viduslaikiem “Viduslaiku Rīga kā Hanzas metropole”. LU Vēstures un filozofijas fakultātes docents Dr. hist. Mārtiņš Mintaurs stāstīs par Rīgas arhitektūru un tās simbolisko nozīmi “Rīga – provinces metropole? Arhitektūra un pilsētas statuss”, savukārt fakultātes profesora Dr.hist. Ilgvara Butuļa tēma būs par kultūru un ikdienu starpkaru perioda Rīgā.

Pasākumu kā ierasts vadīs Dr. Juris Šteinbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+