Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
5. maijs, 2014
Drukāt

Pasaulē retāko marku domā pārdot par 20 miljoniem dolāru

Foto: Sotbija izsoļu namsFoto: Sotbija izsoļu nams

Jūnijā Ņujorkas Sotbija izsolē nonāks ārkārtīgi reta 158 gadus veca marka. Nezinātājam netīri sarkanais papīra gabaliņš ir tikai nieks, taču visiem marku kolekcionāriem – īsts jomas svētais grāls, un tiek prognozēts, ka tā cena sasniegs 20 miljonus dolāru, raksta portāls livescience.com. Šāds izsoles rezultāts pārsniegtu cenu, par kādu izsolēs jebkad pārdota kāda marka.

Marka, kuru kolekcionāru aprindās pazīst kā Britu Gviānas (patlaban Gajānas Kooperatīvā Republika) viena centa marka (melns uz sarkana), iespiesta 1856. gadā pēc tam, kad bija aizkavējies pastmarku sūtījums no Lielbritānijas, lai nepieļautu traucējumus tobrīdējās britu kolonijas pasta sistēmā. Ārkārtas situācijā vietējās avīzes redakcija uz slikta papīra iespieda triju veidu markas: viena centa sarkanā, četru centu sarkanā un četru centu zilā. Izsolē izliktā ir vienīgā zināmā viena centa sarkanā marka.

Pievienot komentāru

Francija apsūdz Krieviju kiberuzbrukumos prezidenta kandidātamFrancijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņai, piebilstot, ka Maskava šādi vērsusies pret proeiropeisko kandidātu Emanuelu Makronu.
Draugiem Facebook Twitter Google+