Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. maijs, 2014
Drukāt

Pasaulē retāko marku domā pārdot par 20 miljoniem dolāru

Foto: Sotbija izsoļu namsFoto: Sotbija izsoļu nams

Jūnijā Ņujorkas Sotbija izsolē nonāks ārkārtīgi reta 158 gadus veca marka. Nezinātājam netīri sarkanais papīra gabaliņš ir tikai nieks, taču visiem marku kolekcionāriem – īsts jomas svētais grāls, un tiek prognozēts, ka tā cena sasniegs 20 miljonus dolāru, raksta portāls livescience.com. Šāds izsoles rezultāts pārsniegtu cenu, par kādu izsolēs jebkad pārdota kāda marka.

Marka, kuru kolekcionāru aprindās pazīst kā Britu Gviānas (patlaban Gajānas Kooperatīvā Republika) viena centa marka (melns uz sarkana), iespiesta 1856. gadā pēc tam, kad bija aizkavējies pastmarku sūtījums no Lielbritānijas, lai nepieļautu traucējumus tobrīdējās britu kolonijas pasta sistēmā. Ārkārtas situācijā vietējās avīzes redakcija uz slikta papīra iespieda triju veidu markas: viena centa sarkanā, četru centu sarkanā un četru centu zilā. Izsolē izliktā ir vienīgā zināmā viena centa sarkanā marka.

Pievienot komentāru

Kalē sākta "džungļu" nojaukšana (2)Kalē, Francijas ziemeļos, pirmdien sākusies par “džungļiem” iesauktās nelegālās migrantu nometnes evakuācija pirms tās nojaukšanas, ziņo mediji. Migranti ar savām personiskajām mantām
Draugiem Facebook Twitter Google+