×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

Liepājā jau ceturto reizi skatītājus gaidīs “Akti Naktī”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. maija pievakare un nakts stundas Liepājā apvienos starptautisko akciju “Muzeju nakts” un laikmetīgās mākslas notikumus, kuriem dots nosaukums “Akti Naktī”, vēsta pasākuma radošā komanda.

Sarīkojumu kopums konceptuāli sadalīts trīs daļās – “Akti Naktī” rada, muzejs saglabā, bet “Pilsēta nomodā” aicina iesaistīties. Pasākuma ietvaros notiks laikmetīgās mākslas pasākumi dažādās Liepājas vietās, pamestās veikalu telpās, rūpniecības objektos, skvēros un pagalmos.

Laikmetīgās mākslas nakti rīko biedrība “Pagastmāja” ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Mērķis ir radīt un ikvienam interesentam piedāvāt inovatīvu bezmaksas laikmetīgās mākslas pasākumu, kas tiek rīkots ar ideju pilnveidot Liepājas pilsētas, kā arī Latvijas kultūrvidi. Rīkotāju vēlme ir veicināt laikmetīgās mākslas attīstību un jaunu kultūras produktu rašanos Liepājā, kā arī veicināt sadarbības iespējas starp dažādām kultūras apvienībām un organizācijām.

Pasākumā savu dalību apliecinājuši mūziķi, mākslinieki, dejotāji, kas ir Latvijas un starptautiski atpazīstami profesionāļi. Zināms, ka laikmetīgo deju pārstāvēs Simona Orinska un studija “IDEA GNOSIS” ar izrādi “Hiraeth.Saudade”, Olga Žitluhina ar monoizrādi “Dynamic” un mediju mākslas studentes Annas Meldrājas projekts u.c. Foto mākslu pārstāvēs leģendārais fotogrāfs Gunārs Binde ar izstādi “Meitenes”. Pasākuma laikā būs skatāmas dažādas instalācijas un performances, kā, piemēram, lielformāta performance “Ķekars” Kaspara Lielgalvja projekta “Melnie caurumi” ietvaros. Liepājā savu mākslu prezentēs gleznotājs Māris Ruskulis un skulptors Ernests Vītiņš, bet teātri pasākuma ietvaros rādīs Varis Klausītājs, etīžu teātris “Nerten” un Rīgas Improvizācijas teātris. Plaši pārstāvēta būs visdažādāko žanru mūzika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+