Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
29. maijs, 2014
Drukāt

Granītā top Ojāra Vācieša kapa piemineklis

Foto: carnikava.lvFoto: carnikava.lv

Akmeņkalis Guntis Pandars pie topošā pieminekļa O. Vācietim.

Aktīvi notiek darbi dzejnieka Ojāra Vācieša kapavietas sakārtošana Carnikavas Siguļu kapos, un patlaban akmeņkalis Guntis Pandars strādā pie tā, lai tēlnieka Gļeba Panteļejeva izgatavoto dzejnieka portreta maketu izkaltu granītā, liecina informācija portālā carnikava.lv.

Jau iepriekš rakstīts, ka piemineklī O. Vācieša portrets atveidots zibens šķērsgriezumā, savukārt viņa dzīvesbiedres dzejnieces un atdzejotājas Ludmilas Azarovas kapavieta būs balta lode, simbolizējot saulesgaismu, sievišķo pilnību, mūžīgo izlīdzinājumu.

“Vācietis man pašai jaunībā bija ideologs, un, pateicoties viņa dzejai, es izdzīvoju padomju laiku, sadzīvojot ar sevi. Ludmilu Azarovu es izjūtu kā putnu dzejniekam uz pleca, kāda viņa arī visu mūžu ir bijusi,” stāsta pieminekļa idejas autore, arhitekte Inguna Rībena.

Viņas veidotā iecere, kas tapa jau pirms 30 gadiem un tolaik uzvarēja projektu konkursā par O. Vācieša kapavietas sakārtošanu, tagad tiek īstenota ar pašvaldības, valsts un ziedotāju finansiālu atbalstu.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka piemineklim jābūt gatavam uzstādīšanai Ojāra Vācieša un Ludmilas Azarovas atdusas vietā līdz šā gada 1.jūnijam.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+