×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Savdabīgie latvieši: kādus mūs attēlo ārzemju kino un grāmatās

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Kadrs no Alfrēda Hičkoka filmas "Foreign Correspondent" (1940).

Aizsākts projekts “Imaginary Latvians”, kas apkopo latviešu tēlus pasaules literatūrā un filmās, vēsta viens no tā pārstāvjiem Rihards Kalniņš.

Tā mērķis ir atainot latviešu tēlu daudzveidību, kā arī padarīt sastapšanos ar latviešiem par laimīgu notikumu. Ar apkopotajiem “Imaginary Latvians” iespējams iepazīties projekta sociālajos tīklos Facebook un Twitter.

ASV rakstnieku Džefrija Jūdžinidesa, Dona DeLilo un Deiva Egersa darbos latviešu ģimene spēlē kokles, padzīvojusi latviešu kundze pārvietojas pa trepēm atmuguriski, latvieši ģērbjas melnā un kažokos, jo viņiem ir kauns par savu ķermeni un tie vēlas izgaist. Latviešu tēlus ir iemīlējuši arī vairāki Nobela prēmijas laureāti, tostarp Vladimirs Nabokovs, Aleksandrs Solžeņicins un Ginters Grass, kā arī leģendārais kino režisors Alfrēds Hičkoks.

Projekta divu nedēļu pastāvēšanas laikā interesi par to ir izrādījis liels skaits ārzemju un vietējo latviešu, kā arī Latvijā dzīvojoši citu valstu pilsoņi, tostarp ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala, kurš jau iesūtījis vairākus latviešu tēlus.

Šobrīd tiek veidota projekta mājaslapa, kurā cilvēkiem no visas pasaules būs iespējams ērti iepazīties ar esošajiem un dalīties ar viņu sastaptajiem latviešu tēliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+